Zpravodajství

ZASTRAŠUJÍ NÁS KVŮLI UHLÍ, tvrdí obyvatelé Horního Jiřetína

Nálada v Horním Jiřetíně, jehož obyvatelé léta bojují s rozšířením těžby hnědého uhlí, je na bodě mrazu. Ve schránkách našli nabídky realitních kanceláří na odkup jejich domů. Považují to za nátlak, aby odešli a do jejich města se mohla zakousnout velkorypadla. Těžařská společnost ale jakoukoliv souvislost s nabídkami odmítá.

Roky se obyvatelé Horního Jiřetína bojí prolomení limitů, roky se bojí vyvlastnění - zásoby hnědého uhlí pod jejich domovy jsou natolik velké, že by se mohlo vyvlastňovat ve státním zájmu.
 
Starousedlíci tvrdí: letáky ve schránkách nás mají zastrašit, abychom boj vzdali. Podobné nátlakové akce se prý objevují pravidelně - před Vánocemi a stejně jako teď, o prázdninách.
 
Zájem o koupi nemovitostí má jedna pražská realitní kancelář. Podle našich informací pracuje na objednávku českého klienta.
 
Nicméně ve válce za svoje domovy se na stranu Jiřetínských přidal nenadálý spojenec - ministerstvo průmyslu. Vládě předložilo novelu horního zákona, která výrazně posílí jejich práva.
 
Občané Horního Jiřetína také doufají, že se schválením novely horního zákona vláda nepřipustí prolomení limitů. To jim ale dosud nikdo neslíbil.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz