Zpravodajství

Úředník na žatecké radnici PODVÁDĚL při registraci aut!

Policie navrhla obžalovat dva muže a úředníka žatecké radnice z korupce při registraci aut

Detektivové Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (UOKFK) navrhli Okresnímu státnímu zastupitelství v Lounech obžalovat dva muže a úředníka žatecké radnice z korupce. Mediafax o tom v pátek informoval mluvčí policie Jaroslav Ibehej.

Dvojice obchodníků s automobily je podezřelá, že při podávání žádostí o schválení technické způsobilosti dovezených aut upláceli zaměstnance Odboru dopravy Městského úřadu v Žatci. "Různě vysoké finanční částky inkasoval za to, aby jednak urychlil vyřízení žádostí a zároveň, aby přehlédl nedostatky, které se objevily v jejich žádostech," popsal uplácení mluvčí policie.

Dovozci aut jsou tak stíháni pro trestný čin podplácení a návod k trestnému činu zneužití pravomoci veřejného činitele, zatímco úředník radnice se má zpovídat z přijímání úplatků. "Podle detektivů měl od roku 2003 průběžně přijímat úplatky od čtyř osob, celková výše překročila 60 tisíc korun. Kromě hotovosti mu žadatelé o schválení technické způsobilosti dovezených vozidel předávali jako pozornosti i láhve s alkoholem," dodal Ibehej.

V případě odsouzení mohou podnikatelé skončit ve vězení na šest let, úplatnému úředníkovi pak hrozí až osmileté vězení.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz