Zpravodajství

Slezskou Hartu obléhají vodníci, sjeli se tam z celé země

Desítky vodníků a vodnic ze všech koutů České republiky se sjely k přehradě Slezská Harta na Opavsku. Koná se zde celostátní setkání Vodnický splav.

Vodníci všech generací od kojenců až po ty v důchodovém věku obsadili na několik dnů přehradu Slezská Harta na Opavsku i všechny přilehlé obce na obou březích nádrže.

Nultý ročník setkání s názvem Vodnický splav pořádají organizátoři dnes už tradiční vodnické akce v jižních Čechách Pohádkový Chlum, kteří tak chtějí založit novou tradici.

“Říkali jsme si, že uděláme ještě jedno místo v republice, kde se vodníci sejdou, a rozhodli jsme se pro přehradu Slezská Harta,“ říká hlavní organizátor Vodního splavu i Pohádkového Chlumu Jiří Krška s tím, že vodníci zde budou mít bohatý program. “Vodníci si přivezli spoustu pohádek, písniček a soutěží, pozvali jsme si několik divadel, která nám zahrají představení. Samozřejmě k nám srdečně zveme i veřejnost, která se tady může dozvědět leccos zajímavého ze života vodníků, co dělají, jak vypadají a podobně,“ usmívá se Jiří Krška.

Vodníci ve čtvrtek poprvé vypluli na loďkách na hladinu Slezské Harty, konvoj lodí však krátce po startu rozprášila silná bouře, která zahnala na kost promočené vodníky zpátky na břeh. Dobrou náladu to však nikomu nevzalo, na to, že jim kape ze šosů voda, jsou totiž vodníci odjakživa zvyklí.

Marek Švidrnoch

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz