Kvalita potravin prodávaných v Česku je ve srovnání s tím, co nabízejí obchody u našich západních sousedů, mizerná. Za stejnou nebo i nižší cenu koupíte v Německu o třídu lepší zboží. V pátečním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).
HN to zjistily při srovnání nejlevnějších potravin daného druhu ze supermarketu stejného jména v Drážďanech a v Praze. Německý kečup se 70-procentním obsahem rajčat stojí jen o šedesátník víc než český s 11 procenty rajčat, německá marmeláda s dvojnásobným obsahem jahod proti české stojí polovinu. V německých paštikách nenarazíte na vepřové kůže, v českých jsou běžné.
Argumentace prodejců, že Češi chtějí co nejlevnější zboží a oni se jim snaží vyhovět, tím zcela padá. Němci dostávají za stejnou cenu vyšší kvalitu. To že jsou Češi zapřísáhlí milovníky všeho laciného, je přežitým mýtem, ukazují to i marketingové průzkumy. Podle výsledků loňské ShopperTypology od agentury GfK jecena zboží naprosto klíčová méně než polovinu Čechů. Důležitými kritérii jsou pro ně pří nákupu podle tohoto průzkumu kvalita, zkušenost s daným zbožím nebo rychlost nákupu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz