Zpravodajství

NECHUTNÉ! V pražské tržnici SAPA nalezla kontrola v teple skladované maso a krev!

Středeční kontrola veterinární správy v pražské tržnici SAPA, která odhalila nevhodně skladované maso, bude mít pokračování. Protože už je to druhá letošní kontrola, která v tržnici odhalila stejný problém, veterináři se do ní brzo vrátí, potvrdil v pátek mluvčí veterinární správy Josef Duben.

Výsledky kontroly, kterou provedla pražská veterinární správa ve spolupráci s cizineckou policií na popud celníků v pražské tržnici SAPA, se příliš nelišily od předchozí květnové akce.
 

Mluvčí veterinární správy Josef Duben k situaci v Sapě:


 

Zatímco ve středu odhalili veterináři 95 kilogramů uskladněného vepřového masa, střev, krve v plastových lahvích a masných výrobků v zcela nevyhovujících prostorách s neregulovanou teplotou, v květnu našli 250 kilogramů masa masných výrobků uskladněného proti předpisům. Na závadně skladované maso navíc veterináři narazili ve stejném skladu. Obchodník proto nejspíš dostane padesátitisícovou pokutu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

RAZIE v asijské tržnici! Byl tam i ministr Kalousek...
 

"Finanční postih, který bude následovat nyní, provozovateli jednoznačně napoví, že provozovat činnost načerno a navíc v nevyhovujících podmínkách se nevyplatí," uvedl mluvčí Státní veterinární správy ČR Duben s tím, že další kontroly se v pražské tržnici dají očekávat ještě letos. "Máme svůj plán pravidelných kontrol, podle kterého postupujeme, ale jestliže je někde zjištěno provinění opakovaně, je logické, že se na takové místo zaměříme," sdělil agentuře Mediafax.
 


 

Středeční kontrola odhalila sklad potravin jednoho z obchodníků v tržnici SAPA, který pro tuto činnost nebyl schválený a registrovaný Městskou veterinární správou v Praze. Celkem nalezli veterináři špatně uskladněných 95 kilogramů masa, krve a masných výrobků. Ještě ve středu odvezla potraviny a suroviny asanační služba k likvidaci.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz