Zpravodajství

HAVEL POHROZIL VRÁCENÍM CENY! Putin ji nakonec nedostane...

HAVEL POHROZIL VRÁCENÍM CENY! Putin ji nakonec nedostane...
Zdroj: Mediafax

Německé sdružení Werkstatt Deutschland se v sobotu rozhodlo neudělit ocenění Quadriga ruskému premiérovi Vladimiru Putinovi poté, co bývalý český prezident Václav Havel pohrozil, že vrátí svoji cenu. Informuje o tom agentura AFP.

Nyní bývalý český prezident vyzval radu pro udílení ceny, aby své rozhodnutí do pondělí ještě pečlivě zvážila.

Rada v pátek uspořádala mimořádnou schůzi a své rozhodnutí by měla do konce víkendu oznámit. Většina členů se údajně vyslovila pro neudělení ceny Putinovi.

Kvůli návrhu ocenit cenou Quadriga Putina již svoji cenu vrátil dánský umělec Olafar Eliasson, kterému byla cena udělena v loňském roce. Stejně jako Havel argumentoval tím, že nehodlá být zařazován do stejné škatulky s Putinem. Ten podle nich porušuje lidská práva.

ČTĚTE TAKÉ:

HAVEL promluvil o nahrávkách KOČÍ: JSEM ZNECHUCEN!

Havel získal ocenění Quadriga před dvěma roky. Na protest proti udělení ceny současnému ruskému premiérovi odstoupilo z poroty Quadrigy již několik členů.

Cenu Quadriga každoročně uděluje německé sdružení Werkstatt Deutschland v den výročí sjednocení Německa, tedy 3. října. Nositeli ocenění jsou osobnosti, které podle sdružení ukázaly odvahu či progresivního ducha.   

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz