Zpravodajství

Rusové chtějí VYZVEDNOUT VRAK z Volhy! Zemřelo tam přes 100 lidí

Rusové se v neděli snaží vyzdvihnout vrak lodi Bulgarija, která se před týdnem potopila na řece Volze. Při neštěstí zahynulo nejméně 114 lidí, informuje agentura AFP.

"Operace na vytažení lodě začala v 5:00 SELČ," uvedl mluvčí ministerstva pro mimořádné události Andrej Rodjižin. Do operace se zapojilo přes osm stovek lidí, mezi nimi jsou desítky potápěčů. S vyzdvihováním vraku ze dna pomáhají dva obrovské plovoucí jeřáby.

Přípravné práce již byly dokončeny a očekává se, že by loď mohla být vytažena v neděli odpoledne.

PSALI JSME:

TRAGÉDIE NA VOLZE! 110 mrtvých! Na výletní lodi zemřelo 30 dětí!

TRAGÉDIE! Šance za záchranu STOVKY POHŘEŠOVANÝCH z lodi na Volze JE MIZIVÁ!

Vyšetřovatelé doufají, že jim vrak Bulgarije poskytne další důkazy o příčině nehody. Plavidlo bylo údajně v katastrofálním technickém stavu a jeho provozovatelé nedodržovali bezpečnostní předpisy.

Z vraku lodi již potápěči vyprostili 114 těl. Mezi oběťmi je 28 dětí. Dalších 15 lidí se stále pohřešuje.

Výletní loď Bulgarija se minulý týden v neděli potopila na řece Volze v ruské republice Tatarstán asi 750 kilometrů východně od Moskvy. Vyrazila z města Bolgar, jejím cílem byla oblastní metropole Kazaň.

Podívejte se na reportáž TV Nova o neštěstí na Volze:

Potopila se během tří minut ve dvě hodiny odpoledne tamního času (poledne SELČ), uprostřed toku, tři kilometry od břehu.

Přežilo 79 lidí, většinu zachránila kolem projíždějící loď Arabella.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz