Zpravodajství

Dvanáctiletý klučina projel na kole napříč republikou! Za pět dnů ujel 660 kilometrů

Obdivuhodný výkon předvedl Dan Kováč z Vysočiny, když spolu se svým otcem projel na kole napříč celou Českou republikou. A to mu ještě není ani dvanáct let!

V sobotu 16. července startoval Dan Kováč spolu se svým otcem Karlem z Aše, ve středu odpoledne už dorazili do Valašských Klobouků u hranic se Slovenskem. Během pěti dnů tak od Aše přes Prahu, Vysočinu, Brno až do Valašských Klobouků ujeli přesně 662 kilometrů!

“Denní průměr jsme měli sto třicet kilometrů, nejkratší etapa měla sto, a nejdelší sto padesát kilometrů. Dan to zvládl úplně neuvěřitelně, jsem na něj opravdu hrdý. Zpočátku jsem věřil, že to zvládneme, pak přišly krize, kdy jsem začal pochybovat, ale nakonec to dobře dopadlo,“ usmíval se po příjezdu do Valašských Klobouků Karel Kováč. “Cítím se dobře, jen nohy mě hodně bolí. Vlastně pořád mě něco bolelo, krk, zadek, pořád dokola. Ale jinak to bylo v pohodě, jsem rád, že už to máme za sebou,“ říká malý cyklista Dan Kováč, který 27. července oslaví dvanácté narozeniny.


Během průjezdu republikou čelili oba cyklisté i nebezpečným situacím, a potrápilo je i počasí. “Jednou jsme se skoro vybourali, když jsem si nevšiml, že taťka brzdí a srazili jsme se, ale dobře to dopadlo,“ vypráví Dan Kováč. “A co se počasí týče, bylo skoro celou cestu v pohodě, až tady ke konci jsme úplně promokli, takže to nebylo moc příjemné,“ dodává Karel Kováč. “Čtvrtý den jsem si říkal, že mám štěstí, že bydlíme v takovém malém státu, že že nebydlíme třeba v Rusku, protože tam by ta cesta byla podstatně delší,“ směje se Dan Kováč, který jezdí na kole už odmalička, přičemž na přejezd republiky se připravoval spolu s otcem od loňska, a před samotným startem už měli naježděno téměř 1.800 kilometrů.

Marek Švidrnoch

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz