Zpravodajství

HAVÁRIE VODY! Národní knihova stěhuje čtyři tisíce knih

HAVÁRIE VODY! Národní knihova stěhuje čtyři tisíce knih
Voda vnikla do Klementina | Zdroj: Facebook official

Více než čtyři tisíce knih stěhují pracovníci Národní knihovny v Praze kvůli havárii vody. Ta zapříčinila uzavření referenčního centra, Mediafax o tom ve čtvrtek informovala mluvčí Irena Maňáková s tím, že centrum se pravděpodobně zpřístupní až 8. srpna.

"Vodu z podlahy se podařilo technickým pracovníkům odčerpat. Snažili jsme se referenční centrum udržet v provozu, ale police, kde jsou umístěny knihy, nasákly vodou a nyní jsou již ohroženy knihy i nábytek. Musíme vše vystěhovat, aby nedošlo k nevratnému poškození. Jedná se o více než 4000 knih zejména z oblasti historické a zahraniční literatury," vysvětlila situaci Jindřiška Pospíšilová, vedoucí Odboru služeb Národní knihovny.

Zaměstnanci knihovny museli kvůli havárii vypnout v centru i počítače, aby nedošlo k jejich poškození. Voda se dostala i do přilehlých kanceláří a galerijních prostor.

"V Křižovnické chodbě, kde je prostor galerie, už voda není. Podařilo se ji před malou chvíli odčerpat. Škody budeme nyní vyčíslovat. Důležitým faktem je, že nemáme poškozené výstavní vitríny, které zřejmě od noci stály ve vodě," uvedla Maňáková. Nyní se na odstranění závady pracuje.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz