Zpravodajství

VELKÁ ZPRONEVĚRA! Prodával nářadí! Peníze si nechával

Policisté obvinili jedenačtyřicetiletého muže z Hradce Králové ze zločinu zpronevěry. Podezřelý měl olomoucké firmě zpronevěřit 1,032 milionu korun z prodeje nářadí, řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Muž měl od září 1999 do loňského září jako obchodní zástupce olomoucké společnosti převzít nářadí, stroje a zařízení včetně příslušenství, které nabízel k prodeji zákazníkům.

"Utrženou finanční hotovost z prodeje zboží, kterým byly aku-vrtačky, šroubováky, pilové kotouče, přímočaré pily, hřebíkovačky a podobně, ve výši 1,032 milionu korun společnosti nepředal a ani nevložil na účet zaměstnavatele," uvedla mluvčí.

Navíc firmě nevrátil převzaté zboží v hodnotě zhruba 51 tisíc korun a na výzvy zaměstnavatele nereagoval. Z utržených peněz podezřelému zůstalo pouhých sedm tisíc korun, které následně policisté předali společnosti.

Obchodní zástupce firmě způsobil celkem škodu za 1,076 milionů korun. Peníze z prodeje zboží použil pro vlastní potřebu. V případě prokázání viny obviněnému hrozí až osm let vězení. Policie muže vyšetřuje na svobodě.


 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz