Zpravodajství

ČEŠI V OHROŽENÍ! Pomáhala jim slovenská Horská služba

ČEŠI V OHROŽENÍ! Pomáhala jim slovenská Horská služba
Zdroj: tvnoviny.sk

Slovenská horská služba pomáhala dvěma českým turistům, zranili se ve Vysokých i Nízkých Tatrách.

Členové slovenské Horské záchranné služby (HZS) v pondělí pomáhali dvěma českým turistům, kteří se v oblasti Vysokých a Nízkých Tater dostali do potíží. Informuje o tom server slovenských záchranářů.

Čtyřiasedmdesátiletý Čech si poranil nohu při sestupu Mengusovskou dolinou ve Vysokých Tatrách. HZS ho na místě ošetřila a pěšky transportovala na Popradské pleso. Turista byl pak převezen autem na polikliniku ve Starém Smokovci.

Horská záchranná služba uvedla, že počasí v oblasti turistům nepřeje. Převládají deštivé dny, turistické cesty jsou mokré a HZS proto vyzvala turisty na horských túrách k maximální opatrnosti.

Záchranáři také pomáhali padesátiletému muži z České republiky, který byl se skupinou dalších turistů na hřebenovce Nízkých Tater. Při výstupu na Kráľovu hoľu ho začalo bolet břicho. Bolest se stupňovala, až nebyl schopen pokračovat v cestě.

Přivolaní záchranáři mu poskytli pomoc, a protože byl podchlazený a oslabený, pomohli mu převléct se do suchého oblečení. Pak ho převezli do nemocnice v Brezně.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz