Zpravodajství

REVOLUCE V SÝRII! Prezident Asad na povstalce POSLAL TANKY

REVOLUCE V SÝRII! Prezident Asad na povstalce POSLAL TANKY

Tanky syrské armády v neděli brzy ráno vjely do jednoho z center protirežimního povstání Hamá ve středu země, informuje agentura Reuters s odvoláním na obyvatele města. Syrská armáda město obléhala téměř měsíc.

Jeden z obyvatel města, který si ze strachu před zatčením nepřál být jmenován, uvedl, že při bombardování čtvrti Bab Sbahí v severní části města zemřel nejméně jeden mladík. Identifikoval jej jako Faríse Najíma.

Podívejte se na záběry ze Sýrie:

"Tanky útočí ze čtyř směrů. Střílí z těžkých zbraní namátkou a přejíždějí přes barikády, které postavili obyvatelé města," popsal v telefonickém rozhovoru situaci v Hamá. V pozadí zněla střelba.

PSALI JSME:

MASAKR CIVILISTŮ V SÝRII! Vojáci postříleli 11 lidí!

Syrský prezident Bašár Asad se pokouší potlačit povstání proti svému režimu, které vypuklo v březnu. Vláda viní z většiny obětí povstání "ozbrojené teroristické skupiny". Za pět měsíců podle ní padlo na 500 vojáků a policistů.

Skupina aktivistů Aváz minulý týden oznámila, že syrské bezpečnostní složky zabily 1634 lidí, dalších 2918 je nezvěstných. Policie zatkla na 26 tisíc lidí, mnoho z nich zažilo bití a mučení. Nejméně 12 617 lidí zůstává ve vazbě.

Město Hamá se v roce 1982 stalo dějištěm masakru, kdy Asadův otec Háfiz vyslal vojáky, aby potlačili povstání vedené islamisty. Zemřelo až 30 tisíc lidí. Bašár Asad převzal vládu v Sýrii po smrti svého otce před 11 lety.

Úřady vypověděly většinu novinářů, ověřování zpráv je proto složité.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz