Zpravodajství

JAPONSKO SE OTŘÁSLO! Východ země zasáhlo ZEMĚTŘESENÍ, tsunami NEHROZÍ

JAPONSKO SE OTŘÁSLO! Východ země zasáhlo ZEMĚTŘESENÍ, tsunami NEHROZÍ
Zdroj: Mediafax

Zemětřesení o magnitudu 5,9 zasáhlo v pondělí východní oblasti Japonska. Otřesy byly cítit i v Tokiu, varování před vlnou tsunami vydáno nebylo, informuje agentura Reuters s odvoláním na Americkou geologickou službu (USGS).

Podle japonských seizmologů mělo zemětřesení sílu 6,1 magnituda.


Otřesy začaly ve 23:58 hodin místního času (16:58 hodin SELČ) jižně od pobřeží ostrova Honšú. Hypocentrum bylo v hloubce 21,9 kilometru, epicentrum leželo asi 34 kilometrů jižně od pobřeží prefektury Šizuoka a 160 kilometrů jižně od Tokia.


Podle dosavadních zpráv nebyl nikdo zraněn ani nevznikly materiální škody.

ČTĚTE TAKÉ:

Japonské ZEMĚTŘESENÍ posunulo mořské dno o 24 metrů

Japonsko leží na spoji čtyř tektonických desek a každý rok ho postihne 20 procent nejsilnějších zemětřesení, k nimž na Zemi dojde. V sobotu stejnou oblast zasáhlo zemětřesení o magnitudu 6,4. Otřesy byly cítit i v poškozené jaderné elektrárně Fukušima I. Podle provozovatele zařízení ale žádné nové škody nevznikly.

Ostrov Honšú zasáhlo 11. března mohutné zemětřesení o magnitudu 9 a vlna tsunami. Zemřelo nebo se stále pohřešuje na 20 tisíc lidí.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Královna Alžběta už zase pracuje

Britská královna Alžběta II. se vrátila ke svým povinnostem. Virtuálně přijala na audienci dva velvyslance. Přes internet hovořila s Gunnem Kimem z Koreje a Markusem Leitnerem ze Švýcarska. Královna by se měla 1. listopadu zúčastnit recepce o změně klimatu. Závěrečné rozhodnutí o její účasti by mělo přijít do víkendu, napsal deník Daily Mirror.

Píše se na Deník.cz