Zpravodajství

TAKHLE UTEKL KAJÍNEK Z MÍROVA. Dnes je to 13 let a údajný vrah stále sedí

TAKHLE UTEKL KAJÍNEK Z MÍROVA. Dnes je to 13 let a údajný vrah stále sedí
Zdroj: TN.cz

Dnes je to přesně 13 let od útěku nejslavnějšího českého vězně Jiřího Kajínka. Ten si v mírovské věznici odpykává trest za vraždu podnikatele. Kajínek stále tvrdí, že je nevinný.

Jiří Kajínek byl odsouzen na doživotí v roce 1993 za dvojnásobnou vraždu a pokus o další. Dodnes tvrdí, že je nevinný a právě 29. října 2000 utekl.

Útěk Jiřího Kajínka

Ze zprávy vězeňské služby uveřejněné na webových stránkách Jiřího Kajínka vyplývá, že v osudný den, kdy utekl, byl u něj na cele další doživotně odsouzený Martin Vlasák. Hráli spolu šachy.

Jiří Kajínek mezitím přepiloval mříže. Později odborníci zjistili, že jejich poškozováním musel být zaměstnaný nejméně týden.

Související obsah

Poté se po svázaných prostěradlech spustil za zdi vězení.  Z pevnosti unikl po laně, které na konci mělo přivázanou kotvu. Ta byla vyrobená z čela postele. Brzy zmizel hlídce z dohledu. Jeho stopu velmi rychle ztratil jak služební pes vězeňské služby, tak i policejní pes.

I přes vyhlášené celostátní pátrání se po Kajínkovi takřka slehla zem. Dopaden byl až v prosinci 2000, po 40 dnech, v bytě orlického vraha Ludvíka Černého v Praze 8. Jiří Kajínek je zřejmě jediným vězněm, kterému se podařilo z Mírova utéci.

Související obsah

Nová opatření

V posledních letech prošla věznice modernizací. Z pohledu na pevnost je však patrné, že kromě mříží přibylo v oknech i pletivo a na zdi a hradby přibyly bariéry ze žiletkového pletiva. Vězni se také často stěhují mezi celami, tak aby si nemohli vytvořit vazby na prostředí či spoluvězně.

Zdroj: TN.cz

Jednou za čas jsou také přestěhováni do jiné věznice. Doživotně odsouzení vězni si trest mohou dosud odpykávat ve třech věznicích – Karviné, Mírově a ve Valdicích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz