Motorkář se na Jihlavsku vážně zranil po nárazu do auta, musel pro něj vrtlulník.
S vážným zraněním skončil v úterý večer v nemocnici pětadvacetiletý řidič motocyklu, který mezi obcemi Suchá a Vilanec na Jihlavsku zezadu narazil do odbočujícího automobilu. Motorkář byl letecky přepraven do brněnské nemocnice, řekla ve středu Mediafaxu policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Nehoda se stala v úterý před osmou hodinou večerní na silnici mezi obcemi Suchá a Vílanec. "Před motorkářem jelo ve stejném směru vozidlo Ford Focus. Jeho řidič odbočoval vlevo a vzhledem k tomu, že v protisměru jelo vozidlo, kterému dával přednost, jízdu zpomalil. Řidič motocyklu do fordu zezadu narazil a těžce se zranil," řekla Kroutilová.
Motorkáře přepravil vrtulník do brněnské nemocnice, dvaatřicetiletý řidič auta vyvázl bez zranění. "Při provedené dechové zkoušce u obou řidičů policisté požití alkoholu nezjistili. Na motocyklu vyčíslili škodu na osmdesát tisíc, na autě na čtyřicet tisíc korun," dodala mluvčí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz