Zpravodajství

Na veřejnosti ji MILOVAL, doma TÝRAL! Kdo byl manžel zavražděné Monyové?

Manželství spisovatelky Simony Monyové a Borise Ingra, kterého policie podezřívá z její vraždy, nebylo ideální. Podle svědků byly hádky a ponižování na denním pořádku. Schylovalo se k rozvodu...

I když ještě není jasné, že Simonu Monyovou ubodal právě její manžel, policie ho podezírá. Byl to prý on, kdo zavolal záchranku.

Kdo je Boris Ingr?

Boris Ingr, manžel zavražděné spisovatelky Simony Monyové, byl jejím dvorním nakladatelem. Vzali se v lednu roku 2003. V minulosti pracoval v regionální brněnské televizi.

Jak se seznámili?

Seznámení Simony Monyové s Boris Ingrem je jako vystřižené z jejích románů. Poprvé ji v patnácti letech spatřil na ledovém kluzišti, líbila se mu. "Měla krásné dlouhé tmavé vlasy. Tím mě zaujala," vzpomínal Ingr v rozhovoru pro týdeník Sedmička. Podruhé se setkali, když natáčel reportáž pro regionální televizi a měl právě se Simonou udělat rozhovor.

PSALI JSME:

"Jakmile jsme si podívali do očí, okamžitě přeskočila jiskra,“ řekl Sedmičce.

Půjčil si od ní nějaké materiály pro dokončení reportáže. Když jí je vracel, sblížili se a začali spolu chodit. V lednu roku 2003 se vzali.

Jaký měli vztah?

Možná už některé situace a zvyky z počátku manželského soužití předpovídaly jejich budoucí problémy. Manželé spolu podnikali - ona psala romány, on je vydával. Zdá se, že ji chtěl mít pod neustálým dohledem. "Má mě rád pod kontrolou, a tak mu musím na konci týdne posílat e-mailem týdenní výkaz," řekla v nadsázce v rozhovoru pro Sedmičku sama Monyová.

V médiích a na veřejnosti se o ní vyjadřoval jen v superlativech. Podle jejich blízkého okolí se však doma měnil v tyrana. Na svou ženu Boris Ingr prý velmi žárlil. A právě žárlivost často přichází ruku v ruce s omezováním svobody, ponižováním a nakonec i týráním.

Server Novinky.cz získal SMS zprávy od nejbližšího kamaráda Monyové, podle kterého ji Ingr fyzicky týral jedenáct let. Vyhrožoval jí prý i smrtí, pravidelně ji bil a znásilňoval.

Co se vlastně ve středu v noci stalo?

Ingr leží s vážnými zraněními ve Fakultní nemocnici Brno. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informovala mluvčí kliniky Anna Mrázová.

"Muž je u nás hospitalizovaný. Utrpěl vážná zranění," sdělila Mediafaxu Mrázová.

Pětačtyřicetiletého muže podezřívá policie z vraždy manželky, čtyřiačtyřicetileté známé brněnské spisovatelky Simony Monyové.

Policie dosud nemohla podezřelého kvůli závažnosti zranění vyslechnout. Zda si zranění způsobil sám, nebo byly následkem potyčky, policie neví. "Dokud jej nevyslechneme, nezjistíme, co se stalo," uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Kdy bude muž schopný výslechu, nedovedla Mrázová říct. "Aktuálně je jeho stav stabilizovaný, ale těžko odhadovat, za jak dlouho bude v pořádku. Určitě ale v nemocnici nějakou dobu zůstane," dodala Mrázová.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz