Zpravodajství

KDO JE KDO v novém seriálu Expozitura? Seznamte se s postavami

KDO JE KDO v novém seriálu Expozitura? Seznamte se s postavami
Zdroj: TV Nova

Elitní policejní jednotka, která byla vytvořena pro účely stíhání nejvyšších pater organizovaného zločinu a pro boj s mafií, se dostala na druhou stranu barikády. Její nejvýznamnější detektivové se spojili s kriminálníky, vytvořili svůj vlastní gang a zmocnili se kontroly nad doposud nejmocnějšími zločineckými skupinami v zemi.

Nyní střeží společné tajemství a dělí se o tučné zisky plynoucí
z podsvětí. Šéfové policejní jednotky (a supergangu zároveň) byly odhaleni dvojicí podřízených. Muž a žena začínali v oddělení bez sebemenšího podezření na nekalé praktiky uvnitř policie. Postupem času si stále více uvědomují, jak osamoceni jsou uvnitř jednotky, a nakonec bojují o holé přežití, když se je gang rozhodne odstranit. Spolehnout se můžou jen jeden na druhého a jejich pracovní vztah postupně přerůstá v obrovskou lásku.

Zdroj: TV Nova

ČTĚTE TAKÉ:

Odtajněny novinky v ORDINACI! Z Mázla bude sexuolog!

Nyní žijí společně jako manželé. Jejich bývalí nadřízení sedí za mřížemi, ale stále existuje podezření, že ty nejvyšší špičky organizace zůstaly na svobodě a možná se stále podílejí na vedení policie, nebo dokonce dalších významných složek státu.

PODÍVEJTE SE: 

Expozitura – tímto slovem se označuje pracoviště útvaru s celorepublikovou působností, které je mimo sídelní město útvaru. Mezi nimi je i expozitura Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Zdroj: TV Nova

Postavy


Tereza Hodačová (Hana Vagnerová)

Mladá členka vyšetřovacího týmu. Na začátku přišla jako výpomoc v případu záhadného zmizení mladé prostitutky. Záhy se setkává se zcela novým brutálním světem. Ke svým kolegům obdivně vzhlíží jako ke skutečným profesionálům.

Dan Chládek (Robert Jašków)
Přes všechny nástrahy osudu je bytostným realistou. Ví, že boj proti zlu je nekonečná pouť, která nemusí skončit úspěchem. Ve složitých situacích si často hází mincí.

Vladimír Orava (Pavel Zedníček)
Je nejstarším členem jednotky, u svých kolegů je velice oblíben pro své zdánlivě čestné jednání a jistou míru žoviality. Působí lidsky, moudře a přátelsky.

Ota Kofčín (Jan Dolanský)
Ota je zakomplexovaný mladík, který má problém se ženami. Jeho životním krédem je nečinit rozdíly mezi dobrem a zlem. Hlavním cílem je urvat peníze.

Anna Hajnová (Zuzana Bydžovská)
Analytička oddělení. Anna je poněkud zahořklá stará panna. Citově je fixována na svého psa, kterého často vodí do práce. Je velice schopná, čestná a spravedlivá.

Jaroslav Brousil (Jan Novotný)
Zástupce velitele jednotky. Je namyšlený a snobský. Rád ukazuje se svou mladou milenkou, nevynechá jediné příležitosti zviditelnit se v médiích a stravuje se pouze v těch nejlepších restauracích

Viktor Skutek (Jan Kanyza)
Velitel jednotky. Je unavený životem a alkoholem. Přesto zůstává policistou se smyslem pro spravedlnost. V seriálu zemře záhadnou smrtí.

Zuzana Chládková (Sabina Králová)
Danova manželka. Pracuje jako státní zastupitelka. Přes maximální vytíženost dokáže zastat i všechnu mužskou práci, což Dana občas dokáže ponížit.

Drobeček (Martin Sitta)
Drobeček se může pochlubit nepřeberným množstvím kriminálních aktivit a bohatými kontakty s podsvětím. Přes svoji přezdívku je mužem silné atletické postavy.

Zajímavosti


- nejdražší seriál v historii TV NOVA
- celkem 260 natáčecích dnů
- hlavní hrdinka měla 218 natáčecích dní během 269 kalendářních dní
- v seriálu hrálo celkem 338 herců
- celý výrobní štáb čítal více než 180 lidí
- seriál se natáčel ve více než 300 lokacích
- v seriálu se natáčela unikátní vzpoura ve vězení a to v reálném prostředí přímo ve fungujícím zařízení
- v seriálu hraje živý lev
- v jedné epizodě dojde k nehodě kamionu
- při natáčení byl používán vrtulník
- během natáčení seriálu celkem havarovalo, vybouchlo, bylo prostříleno nebo jinak zničeno
13 aut a jedna loď
- jedna luxusní vila byla zasažena protitankovou střelou
- jeden rodinný dům byl vypálen
- v seriálu si zahrál i Vladimír Dlouhý, je to jedna z jeho posledních rolí

Na rozhovory s tvůrci a herci se můžete těšit o víkendu.

mra, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz