APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Opilý vozka se hájí: Za jízdu na červenou může barvoslepý kůň!

Opilec s bryčkou jel v protisměru a na červenou. Po zastavení se vymlouval, že je jeho kůň Fred je barvoslepý a nemohl zastavit na semaforu.

Policisté při řešení dopravní přestupků slyší mnoho zajímavých výmluv, ale některé jsou skutečně netradiční. Při projednávání jízdy v protisměru a nerespektování signálu „stůj“ na semaforu se zastavený cikánský vozka John Mulvenna (56) hájil tím, že jeho kůň Fred, který byl zapřažen do bryčky, je barvoslepý. Proto nerozpoznal červenou barvu na semaforu a nemohl zastavit.

Dopravní policista však uvedl, že za povoz i zvíře odpovídá osoba na kozlíku, tedy John Mulvenna. Ten byl v době kontroly opilý a nevěnoval pozornost ani dopravnímu značení, upozorňujícímu na jednosměrnou ulici, ani semaforu. Mulvenna při projednávání přestupku přiznal, že pil na zdraví koně, ale necítil se být podnapilý. Proto usedl na kozlík. Soudce, který případ projednával, uložil opilému vozkovi podmíněný trest.

Mluvčí Britské asociace veterinářů koní uvedl, že koně nejsou barvoslepí, ale jejich schopnost rozlišovat barvy je menší, než u lidí.
 

vac

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz