Zpravodajství

Vojta Dyk se po kolapsu zotavuje! NIGHTWORK NEBUDE RUŠIT DALŠÍ KONCERTY!

Frontman populární české skupiny Nightwork Vojtěch Dyk se v posledních dnech potýkal se zdravotními problémy, které způsobily, že skupina kapela musela zrušit tři koncerty. Manažer kapely Filip Šmíd exkluzivně agentuře Mediafax v úterý sdělil, kapela nebude muset rušit další vystoupení.

Zpěvákovy zdravotní problémy začaly poté, co skupina Nightwork strávila dva dny ve výběhu pražské zoo v rámci akce Homo sapiens nightworki. Dyk nedoléčil nachlazení horních cest dýchacích, čímž výrazně utrpěly jeho hlasivky a kapela byla následně nucena zrušit svou účast na festivalech Štěrkovna (Hlučín), České hrady (Kunětická Hora) a Benátská noc (Malá Skála).

Na koncertní pódia se skupina vrátila po týdenní pauze vystoupením v rámci festivalu Sázavafest (Benešov). Ihned po koncertě se zpěvák v rozhovoru pro Mediafax svěřil, že se mu po nemoci zpívalo velmi špatně, ale celkově snad show podle jeho slov dopadla dobře.

Den poté měla skupina vystoupit v Chomutově. "Vojta si zhruba hodinu před koncertem začal v šatně stěžovat na bolesti kloubů, měl zimnici a teplotu. Jelikož jsme chtěli udělat maximum proto, abychom koncert odehráli, zavolali jsme mu lékaře," sdělil Mediafaxu manažer formace Filip Šmíd.

Zároveň dodal, že přivolaný lékař u Dyka zjistil celkové vysílení organismu, dehydrataci a okamžitě nařídil převoz do místní nemocnice k dalším vyšetřením.

Po celou návštěvu v chomutovské nemocnici doprovázel zpěváka produkční skupiny, který ho ještě v noci převezl do Prahy k domácímu léčení. "Vojta absolvoval během pondělí a úterý řadu celkových vyšetření, které pouze potvrdily diagnózu lékařů chomutovské nemocnice. Vojta podle nich nemá vážnějších problémů, které by nás donutily zrušit další plánované koncerty," řekl Šmíd.

Podle něj je Dykův aktuální zdravotní stav víceméně v pořádku. "Má nařízený klidový režim, leží, léčí se a sbírá síly na víkendová vystoupení," dodal manažer.

Nightworci mají v nejbližší době vystoupit na festivalech Moravské hrady (12.8. Hradec nad Moravicí) a Panenský Týnec Open Air (13.8.). "Abychom našim fanouškům vynahradili akce, na kterých jsme nemohli vystoupit, plánujeme uspořádat dva náhradní koncerty. O místě konání však stále jednáme," upřesnil Šmíd.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz