Zpravodajství

Rapeři ve svých textech chtěli KONEČNÉ ŘEŠENÍ! Teď jim hrozí vězení! Až 3 roky!

Rapeři ve svých textech chtěli KONEČNÉ ŘEŠENÍ! Teď jim hrozí vězení! Až 3 roky!
Zdroj: TN.cz

Kriminalisté navrhli obžalovat rapery s přezdívkami Hrobka, Pitva a Řezník, kteří na server Youtube umístili video, v němž mluví o konečném řešení problému bezdomovectví, Romů či přistěhovalců. Trojice tak míří k soudu, každému z nich hrozí tři roky vězení, informoval v úterý server idnes.cz.

Kriminalisté tři mladíky z Prahy ve věku 23, 24 a 29 let viní z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

"Bylo prokázáno, že ten klip už i svým samotným názvem a textem je rasistický, a to umocňuje i video, které ukazuje, jak se má útočit na bezdomovce. Žádný z dalších textů už ale nebyl tak nenávistný," řekla idnes.cz mluvčí pražské policie Eva Stulíková.

ČTĚTE TAKÉ:
AMERIKA V ŠOKU! Raperka ukázala prso v PŘÍMÉM PŘENOSU


"Vymysleli jsme řešení, na somráky z Karláku necháme spadnout lešení, na Ukrajince zase čeká hromadný oběšení," cituje server z nenávistného klipu.

Ten se na internetu objevil před dvěma lety, po autorech policie pátrala od března, v červnu pak podala obžalobu. Případ měl řešit Obvodní soud pro Prahu 4. O tom, kdo o osudu mladíků nakonec bude rozhodovat, ale rozhodne vrchní soud. Podle idnes.cz totiž není jisté, kde všude se klip natáčel.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz