Zpravodajství

Mladíka z Opavy zbil ASI ROM. Policie zachytila stopu díky Facebooku

Mladíka z Opavy zbil ASI ROM. Policie zachytila stopu díky Facebooku
Sanitka | Zdroj: TV Nova

Policie pátrá po Romovi, který měl zbít mladíka z Opavy. Rom ale zmizel, není po něm ani stopy.

S vážným zraněním ležel poslední červencovou neděli v autě v Opavě-Kateřinkách zbitý jednadvacetiletý mladík. Policie vyhlásila celostátní pátrání po šestatřicetiletém Romovi V. Ž., sdělil ve středu agentuře Mediafax opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Na zraněného mladíka v Opelu Omega zaparkovaném v opavské ulici U Cukrovaru upozornil policii anonym. "Podle lékaře byl ve vážném stavu s poškozením mozku. Vrtulník ho transportoval do fakultní nemocnice, kde leží ve vážném stavu dodnes," řekl mluvčí.

Kriminalisté v okolí vyslechli dvě desítky svědků, nikdo ale podle policejního mluvčího k případu nechce nic říct. Na Facebooku se objevily komentáře lidí, podle nichž za útokem stojí místní Rom. Ten ale zmizel. "Indicie vedou právě k tomuto V. Ž. Vyhlásili jsme po něm celostátní pátrání, ale kvůli vzniklému rozruchu se bojíme, že utekl do zahraničí, nejspíš na Slovensko," poznamenal mluvčí.

Policie zjistila, že Rom a zraněný muž se znali. "Měli mít či mohli mít mezi sebou osobní spor kvůli penězům. Tudíž nebyly zjištěno, že by šlo o rasově motivovanou trestnou činnost, ale nejspíš jde o osobní konflikt dvou mužů, kteří mají mezi sebou určitou vazbu," uvedl Černohorský.

Zraněného mladíka nebylo zatím vzhledem k jeho zdravotnímu stavu možné vyslechnout. Výpověď hledaného muže je tedy podle mluvčího klíčová. Případné svědky policie žádá o pomoc. "Přivítáme jakékoliv informace k případu," dodal mluvčí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz