Zpravodajství

PŘÍMÝ PŘENOS: Britský premiér David Cameron se vyjadřuje ke krvavým NEPOKOJŮM v Londýně

Britský premiér David Cameron se vyjadřuje po krizovém setkání vlády k nepokojům, které od minulého týdne zasáhly všechny velká města po celé Británii.

Londýn v noci na úterý zažil už třetí dějství výtržností. Roznětkou k nim byla smrt devětadvacetiletého Marka Duggana, člena jednoho z londýnských gangů, kterého minulý týden ve čtvrtek zastřelila policie ve čtvrti Tottenham.
 

LIVE_STREAM
 

Výtržníci v kapucích nebo maskách zapalovali auta a domy, rozbíjeli výlohy obchodů a útočili na policii.
 

Z Tottenhamu se pouliční válka rozšířila do dalších oblastí metropole. V noci na úterý propukly nepokoje také v dalších anglických městech - Birminghamu, Bristolu a Liverpoolu.
 

Je to nehorší vlna násilí v ostrovním království za poslední dvě desetiletí, píše webový portál BBC. Jeho důsledkem je mimo jiné odklad dvou zápasů Anglického ligového poháru (Carling Cupu) a zrušení zápasu Anglie s Nizozemskem plánovaného na středu do fotbalového chrámu ve Wembley.
 

Britský premiér David Cameron v úterý předsedal zasedání bezpečnostní rady nazývané Cobra. Rada rozhodla, že počet hlídkujících policistů v Londýně se zvýší z 6000 na 16 000.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz