Zpravodajství

Majitel zatoulaného ibise se našel. TEĎ SE HLEDÁ PTÁK!

Nečekaný vývoj nabral příběh jihoamerického ptáka ibise rudého, který se před několika dny objevil ve vesničce Dvorce na Jihlavsku. Jak potvrdil ošetřovatel Jiří Vaňous, pták uletěl ze zoo v Táboře, když si pro něj ale přijeli, ve Dvorcích nebyl.

Čtyři dny pobýval ibis rudý na Jedlovském potoce ve Dvorcích na Jihlavsku. Jihoamerický výrazně červený pták tu budil zaslouženou pozornost. „Lidé si ho tu fotí a natáčí,“ potvrdil objevitel ptáka a zdejší obyvatel Pavel Kalina.

Komu loňské mládě patří se ale nevědělo. Majitel se přihlásil až ve středu. „Pochází ze zoo v Táboře. Koncem minulého týdne nám čtyři ptáci ulétli. Tři se vrátili hned v pátek, tento doletěl až sem do Dvorců,“ potvrdil ošetřovatel zoo Tábor Jiří Vaňous.

PODÍVEJTE SE

Ve vesnici na Jihlavsku se objevil exotický ibis

Hejno ibisů rudých mělo být jednou z ozdob nové zoo, která své brány návštěvníkům poprvé otevře koncem srpna. I proto ztraceného ibise ošetřovatelé přijeli do Dvorců odchytit. Jenomže než dorazili, pták zmizel. „Ještě včera tu byl, dneska ráno jsme ho tu ale nenašli,“ potvrdil Kalina.

Ošetřovatelé prošli okolí potoka, na němž se ibis usadil a objeli i blízké okolí. Ovšem bez výsledku. „Nastražili jsme klec s rybkami a síťovou past a budeme doufat, že se ibis vrátí,“ řekla ošetřovatelka Pavlína Pánová. Podle ní by se ibis mohl na své stanoviště vrátit navečer a přenocovat tu. Odchyt podle ní ale nebude snadný a může trvat i několik dní. „Přece jen je v cizím prostředí,“ dodala ošetřovatelka.

Zaměstnanci zoo navíc táborské spoléhají i na pomoc místních obyvatel. „Obešli jsme je a objeli jsme i okolní obce s prosbou, aby nám dali vědět, pokud by se ibis objevil,“ potvrdil Vaňous. Pták má totiž pro zoo hodnotu nejen jako vystavovaný exponát, ale i jako chovný kus.

I proto všichni doufají, že jeho odchyt dopadne dobře. Variantu, že by nápadně červeného ibise například ulovil dravec si raději nikdo z nich nepřipouští.
 

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz