Zpravodajství

Romantická přojížďka se změnila v horor! Dívka vypadla z loďky a utopila se!

Romantická přojížďka se změnila v horor! Dívka vypadla z loďky a utopila se!
Zdroj: TN.cz

Na Lipně se v noci na pátek utopila sedmnáctiletá dívka poté, co se s pěticí mladých lidí převrhla loďka. Čtyři členové z posádky doplavali na břeh, dívku se přes oživovací pokusy zachránit nepodařilo, řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí Štěpánka Valentová.

Pětice mladých lidí popíjela v osadě Hůrka alkohol a v noci se rozhodli značně podnapilí vydat se na projížďku lodí. Dojeli na ostrůvek zvaný Taiwan, odkud se okolo půl druhé ráno vraceli zpět na Hůrku.

"Ze zatím neznámých příčin se ale loďka převrhla a všichni skončili ve vodě. Na břeh doplavali jen čtyři z nich. Sedmnáctiletá dívka se utopila. I přes oživovací pokusy se mladým lidem nepodařilo kamarádku zachránit," řekla Valentová.

ČTĚTE TAKÉ:
TRAGICKÉ UTONUTÍ! Žena (47) se utopila v rybníku při nočním koupání


Na místo přijeli krumlovští kriminalisté, kteří zjišťují další okolnosti této tragické události.

"Policisté upozorňují všechny milovníky vodních sportů a radovánek, aby se vyvarovali pití alkoholických nápojů. Opilý člověk není schopen reagovat tak, jak by měl a může se stát neštěstí. Toto varování platí především pro vodáky, kteří každoročně sjíždí řeky. Přesto, že se vystavují obrovskému riziku, pijí v hojné míře alkohol," varuje Valentová.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz