Zpravodajství

Monyovou zavraždil manžel! UŽ PADLO OBVINĚNÍ!

Jihomoravští kriminalisté v pátek sdělili Borisi Ingrovi obvinění z vraždy své manželky, brněnské spisovatelky Simony Monyové. Agentuře Mediafax to řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Pětačtyřicetiletý Boris Ingr, manžel spisovatelky Simony Monyové (†44) je podle policie podezřelý, že minulý týden v noci na čtvrtek 4. srpna manželku zavraždil v rodinném domě Brně-Obřanech.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO O ZAVRAŽDĚNÉ SPISOVATELCE MONYOVÉ:


 

"Kriminalisté zahájili trestní stíhání útočníka a státní zástupkyně na podnět vyšetřovatele podala návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh akceptoval, pachatele převezla eskorta krátce před polednem do nemocnice ve vazební věznici v Bohunicích," řekla Vedrová. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování není podle mluvčí možné k případu sdělit jakékoliv další informace.

PSALI JSME:

BÁLA SE OZVAT? Monyová prý na policii NIKDY NEVOLALA! A NIKDO JÍ NEPOMOHL
 

Bývalý kameraman České televize a vydavatel manželčiných románů Ingr až dosud zůstával v péči lékařů Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Po vraždě své ženy se totiž s největší pravděpodobností sám pobodal a dvakrát se pokusil zabít skokem z okna vilky. "Jeho stav byl vážný, avšak stabilizovaný," řekla agentuře Mediafax mluvčí kliniky Anna Mrázová.
 

Monyová, kterou proslavily ženské romány, zemřela po sérii bodných ranách v noci na minulý čtvrtek v rodinném domě v Brně-Obřanech. Po ženině vraždě zaplavily internetové diskuse zprávy údajných přátel manželského páru, popisující dlouhodobé partnerské neshody. Lidé, jejichž tvrzení ani totožnost nelze ověřit, v nich spekulují také o chystaném rozvodu a fyzickém násilí během soužití dvojice.
 

Policie odmítla spekulace, že by měla informace o domácím násilí mezi Ingrem a Monyovou. "V případu se objevily nepravdivé spekulace. Některá média uvedla podle tvrzení přátel ženy, že zavražděná volala na policii, od které se nedočkala pomoci. Vše jsme prověřovali a v případě ženy jsme nikdy od ní ani od jejích známých nezaregistrovali žádné tísňové volání nebo upozornění," zdůraznila Vedrová.
 

Podle ní by policie v případě oznámení zasáhla dříve. "Násilí nemusí oznamovat přímo jeho oběť, ale stačilo jakékoliv upozornění od jejích blízkých, které by policie prověřila," řekla Vedrová s tím, že nic takového se však nestalo. Agentura Mediafax zjistila, že žena nevolala ani na brněnskou městskou policii.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz