Zpravodajství

FOTO: TAKHLE se pařilo na Open Air Festivalu v Panenském Týnci!

FOTO: TAKHLE se pařilo na Open Air Festivalu v Panenském Týnci!
Zdroj: TN.cz

Druhý ročník hudebního festivalu v Panenském Týnci, který se konal od 11. do 13. srpna, přilákal 24 tisíc návštěvníků. Na Open Air festivalu se vystřídalo několik desítek kapel, jako hlavní hvězdy vystoupily skupiny Chemical Brothers a Good Charlotte.

Festival navštívilo o několik tisíc lidí více než v loňském roce. Soupeřit s masovými festivaly ale pořadatelé OAFu nechtějí. "Nemáme ambice typu prolomení hranice 30 tisíc lidí - chceme růst do kvality, ne do kvantity, protože na velikosti mnohdy nezáleží," řekla manažerka festivalu Marie Marková.

"Festival roste především pro vás a s vámi," shrnul za zhruba tisícovku lidí pracujících v zákulisí promotér festivalu Michal Lukeš.

Organizátoři oproti loňskému roku zvýšili kapacitu sociálních zařízení i míst k sezení u stánků. Vysoké návštěvnosti nahrálo i velmi příznivé počasí.

Chemical Brothers a Good Charlotte přilákali přes 20 tisíc fanoušků

Hlavním tahákem pátečního večera bylo britské duo Chemical Brothers. Na hvězdy elektronické hudby se přišlo podívat přes 21 tisíc lidí.

Zdroj: TN.cz

Jejich hudební vystoupení doprovodila i originální světelná a laserová show. "Chemici" zahrnuli do svých požadavků na organizátory i speciální pódium vybavené špičkovou technologií K1, kterou používají i slavní U2.

Zdroj: TN.cz

Mezi speciální požadavky kapely patřilo i to, že si v šatně přáli mít k dispozici hračky. "Chemical Brothers jsou velmi hraví," prozradila Milena Palečková, dramaturgyně festivalu.

Zdroj: TN.cz

V sobotu se před českými fanoušky představila americká pop punková kapela Good Charlotte, která v podvečer přivítala novináře na tiskové konferenci bez frontmana Joela Maddena, který se necítil dobře.

 

Zdroj: TN.cz

Zdroj: TN.cz

Good Charlotte představili kromě svých nejznámějších hitů i novinky z poslední desky Cardiology.

Zdroj: TN.cz

Kromě Good Charlotte a Chemical Brothers na festivalu vystoupily i další hvězdy české i zahraniční hudební scény. Leftfield, Goose, Interpol, Sunflower Caravan, Mig 21, Chinaski, Tata Boys, No Name, Kryštof, 100 °C a další

Zdroj: TN.cz

Pořadatelé přislíbili, že příští ročník Open Air Festivalu bude ještě lepší a pro návštěvníky příjemnější. Své postřehy a připomínky mohou posílat na Facebookový profil festivalu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz