Zpravodajství

KOLAPS NA ZÉLANDĚ! Napadl první sníh od 70. let!

Nový Zéland zasáhlo v pondělí nezvykle mrazivé počasí a v Aucklandu byl poprvé od 70. let vidět sníh. Sněhová bouře způsobila stovky dopravních nehod, uzavřela řadu magistrál a letišť a zkomplikovala dopravu na obou hlavních novozélandských ostrovech, píše webový portál deníku Daily Telegraph.

Potíže způsobila sněhová nadílka doprovázená nárazovým větrem hlavně na Jižním ostrově. Letiště byla v pondělí ráno uzavřena ve městech Christchurch, Dunedin a Queenstow, napsala agentura AFP.

PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY Z NOVÉHO ZÉLANDU:

Novozélandská policie varovala před závějemi na silnicích a vyzvala řidiče, aby nevyjížděli, jestliže nemají sněhové řetězy a náhon na všechna čtyři kola.

ČTĚTE TAKÉ:

Na Chicago se valí silná sněhová bouře!

Na tahu, který spojuje Wellington a oblast Wairarapa, záchranáři v noci na pondělí vyprostili kolem stovky lidí, které v jejich vozech uvěznil sníh.

Novozélandská média píší o čtyřech lidech v Aucklandu, kteří byli hospitalizováni poté, co na ně spadl větrem poražený strom. Středně těžká zranění utrpěl sedmdesátiletý muž, jímž vítr mrštil o sloup.

Meteorologové očekávají, že teploty v Aucklandu se budou v nejbližších dnech držet kolem devíti stupňů Celsia. Na Jižním ostrově, kde je sněžení o něco silnější, spadne rtuťový sloupek až na minus čtyři stupně. Sněžit by mělo v úterý i ve středu.

Nečekané sněžení zažilo letos v červenci i argentinské Buenos Aires, kde umrzlo 14 lidí.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz