APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Hráli si na policisty, padělali akcie, podváděli... Teď stojí před soudem!

Vrchní soud v Olomouci v úterý projedná odvolání tří mužů, kteří byli odsouzeni vydírání a padělání na sedm a dva roky vězení. Všichni žádají nižší tresty, naopak žalobce se domáhá trestu vyššího.

Podle obžaloby měl devětatřicetiletý Vojtěch Peřinka konci roku 2007 iniciovat a řídit již odsouzeného Richarda Čadu, aby vylákal od jejich známého peníze. Vymyslel a zorganizoval natočení videonahrávky, kde bylo zinscenováno fiktivní napadení německého občana jakoby z pokynu poškozeného muže.

Peřinka pak uložil Čadovi, aby nahrávku poškozenému muži předal a v tu chvíli zinscenoval zatčení policií. Předal Čadovi policejní průkaz a ten sehnal dva známé, kteří předstírali, že jsou policisté a vydíraného muže zatkli. Po cestě na údajný výslech Čada nabídl policistům úplatek a přiměl poškozeného, aby také slíbil pro fiktivní policisty úplatek. Z tohoto popudu pak poškozený předal o pár dní později Čadovi pro domnělé policisty 700 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Advokát KRAMARIČ svědka NEPODPLÁCEL! Soud jej ZPROSTIL obžaloby

Vojtěch Peřinka pak v lednu 2008 jako držitel pravých akcií společností Z.T. vytvořil z pravých akcií okopírováním 103 dalších padělaných akcií. Ty předal Čadovi, aby je prodal jako pravé akcie opět jejich známému za 1,3 milionu korun.

Vojtěch Peřinka, devětapadesátiletý Robert Složil a čtyřiačtyřicetiletý Martin Kohút pak chtěli vylákat z jiné společnosti D.CZ. částku 19,710 milionu korun, a to když zfalšovali smlouvy o půjčce a pronájmu prostor se zbožím. Podařilo se jim pak podvodem vylákat z poškozené firmy zboží za téměř šest milionů korun.

Za to poslal krajský soud Vojtěcha Pěřinku na sedm let do vězení, Roberta Složila a Martina Kohúta na dva roky do vězení.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz