Zpravodajství

Slavné Spielbergovo drama MNICHOV už brzy na NOVA CINEMA!

Legendární snímek Mnichov, inspirovaný nejtragičtějšími událostmi v historii olympijských her, míří na obrazovky. Drama, které natočil slavný hollywoodský režisér Steven Spielberg, bude v sobotu 20. srpna 2011 ve 21:45 vysílat stanice Nova Cinema.

O masakru izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově v roce 1972 natočil před šesti lety slavný režisér Steven Spielberg strhující drama. Snímek nazvaný Mnichov budou moci diváci kanálu Nova Cinema sledovat již v sobotu 20. srpna 2011 od 21:45 hodin.

Spielbergův Mnichov popisuje události, při nichž palestinská organizace Černé září zmasakrovala delegaci izraelských sportovců na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972, a krvavou pomstu, která následovala. Hrdinou příběhu je Avner, mladý příslušník izraelské tajné služby, jenž má za úkol dopadnout a zabít jedenáct mužů. Ti podle izraelských agentů připravili mnichovské vraždy.

Avner musí opustit těhotnou ženu, změnit totožnost a s dalšími čtyřmi společníky po celém světě vyhledat a následně odstranit určené osoby. Kromě souboje svědomí s touhou po pomstě se pětičlenný tým musí vyrovnat také s faktem, že čím déle bude lovit vrahy, tím více se zvýší pravděpodobnost, že se stane lovnou zvěří.

Kromě věhlasného režiséra Stevena Spielberga se na tvorbě dnes už kultovního dramatu podílel i Tony Kushner, který je držitelem Pulitzerovy ceny a k Mnichovu napsal scénář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz