Zpravodajství

Čertova nevěsta vyrazila za dětmi na tábor

Herci z pohádky Čertova nevěsta vyrazili potěšit děti na dětský tábor. Táborníky zastihli ve víru poutě. Na různých zábavných atrakcích děti získávaly táborové tolary, které směnily v obchodě za různé hodnotné ceny.

Pouť byla jedním z vrcholů tábora Barrandov Studia. Do podhůří Žďárských vrchů jezdí děti filmařů už od 50. let minulého století. Táborová základna se nachází u Kutřína nedaleko Toulovcových maštalí na Chrudimsku. Vedení tábora pro děti každoročně připravuje celotáborovou etapovou hru. Tentokrát se inspirovala westernem Limonádový Joe aneb Koňská opera. Městečko Kutrhorn hledá svého šerifa. Tím se může stát jen ten nejlepší z řad táborníků. Předtím ale musí splnit mnoho disciplín. Jmenujme třeba šifrování, uzlování, musí také ukázat svou hbitost a tělesnou zdatnost. V pořadí další utvoří družinu jeho pomocníků.

 

Vedoucí a praktikanti pro 85 dětí ve věku 7 až 15 let připravili během patnáctidenního turnusu zajímavý program, jehož vyvrcholením byla právě táborová premiéra pohádky Čertova nevěsta, kterou spoluprodukovala TV Nova. Na premiéru se děti velmi těšily a především dívkám se moc líbil sympatický představitel hlavní role pohádky filmového Štěpána Václav Šanda. Doprovodil ho asi nejobsazovanější český herec Jan Kuželka, který hrál chytrého poustevníka. Během diskuse si děti zasoutěžily i o zajímavé filmové ceny.

Celých 14 dní měly děti nabitý program. Kromě zápolení v celotáborové etapové hře je čekala ještě celá řada akcí. Zábavnou formou se naučily třídit odpad. Vedoucím i kamarádům ukázaly, co umí při Wetašo, což byla táborová obdoba úspěšné Talentmanie.

Nejstarší oddíly absolvovaly přednášku z cyklu (Ne)zvratné osudy. Přijeli za nimi dva Václavové. První osud Václav byl profesionálním řidičem autobusu, za celou svou dobu se setkal s několika nehodami. Jemu změnila osud nehoda na motorce, kvůli nedbalosti technika. Využil nabídky a o své nehodě dětem vyprávěl v autobuse, kterým děti na tábor přijely. Osud druhého Václava ovlivnily chyby profesionálních řidičů.

Velké pozornosti se také těší branné dny, které jsou pro děti připravovány ve spolupráci s Armádou ČR. Letos vrtulníkem Mi-17 přiletěli parašutisté 102. průzkumného praporu z Prostějova. Dětem se na obloze naskytlo divadlo. Parašutisté vyskákali na kulatých padácích i na křídlech a děti sledovaly výsadek v neznámém terénu. Kromě prohlídky vrtulníků si děti na vlastní kůži vyzkoušely i některé činnosti vojenských profesionálů.

Zájem o tábor je obrovský a kapacita nestačí. Ačkoliv se tábor koná až v srpnu, konkrétně ve dnech od 7. do 21. srpna, už v dubnu bylo obsazeno. „Hned začátkem února, kdy si mohli zájemci podat závaznou přihlášku, byla polovina míst obsazena. Do konce dubna se po ostatních volných místech jen zaprášilo,“ uvedl hlavní vedoucí tábora Radan Kukal. Část prázdnin na tomto táboře trávily i děti známých filmových jmen. Jmenujme například děti režisérů Fantiška Vláčila, Juraje Jakubiska, Zdeňka Svěráka, či vnuka režisérky Marie Poledňákové, malého Vašíka, který jede na tábor již popáté. A nejde jen o účastníky. Synové režisérů Juraje Herze a Evalda Schorma dokonce dělali na Táboře Barrandov oddílové vedoucí.
 

tn.cz / muf

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz