Zpravodajství

KURIÓZNÍ NEHODA: Řidič Passatu sejmul koňský povoz s opilým vozkou

KURIÓZNÍ NEHODA: Řidič Passatu sejmul koňský povoz s opilým vozkou
Zdroj: Mediafax

Kuriózní nehodu vyšetřují žďárští policisté. Řidič Passatu najel u Křižánek do koňského povozu. Vozka za opratěmi nadýchal jeden a půl promile alkoholu, potvrdila mluvčí žďárské policie Petra Šmídová.

Noční projížďka koňským povozem se pětadvacetiletému vozkovi nevyplatila. Mezi obcemi Milovy a Křižánky do něj totiž v mlze narazil rozjetý VW Passat. „V mlze se náhle před řidičem objevil neosvětlený povoz tažený koněm, kterému se nestačil vyhnout ani za ním zastavit a do spřežení narazil,“ popsala nehodu Šmídová s tím, že zraněný vozka byl převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě.

Ten měl navíc v krvi 1,54 promile alkoholu, viníkem nehody přesto podle policie nebyl. „Vozka sice opomněl pravidlo být viděn a jeho povoz nebyl označen neoslňujícím bílým světlem vpředu a neoslňujícím červeným světlem vzadu, přesto je ze zavinění dopravní nehody podezřelý pětatřicetiletý řidič Volkswagenu Passat, který nedokázal včas zastavit na vzdálenost na kterou měl rozhled,“ uvedla Šmídová.

Na Passatu vznikla škoda ve výši deset tisíc korun, oprava povozu bude stát pětistovku. Kůň podle policie vyvázl z nehody bez zranění. Přesto nakonec nejhlouběji sáhne do kapsy zřejmě právě opilý muž zpoza opratí. Tomu totiž za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí až padesátitisícová pokuta.
 

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz