Zpravodajství

VANDAL poničil sochu na Karlově mostě! NEZBLÁZNIL SE?

Vandal zaútočil na sousoší Svatého Jana z Mathy na Karlově mostě. Francouzský turista se na něj v noci vyšplhal a pak už jen ničil. Ještě na místě ho zadrželi strážníci. Největší sousoší na nejznámějším pražském mostě je poškozeno už poněkolikáté.

Karlův most půl druhé ráno. Na sousoší svatého Jana z Mathy hbitě šplhá mladý muž. Chvíli se rozhlíží a pak začne ulamovat části soch které nejsou z kamene. Kříž, korunu, paroží jelena. Věci hází dolů rozjařeným kamarádům.

PSALI JSME:

Vzácnou památku UNESCO poškodili MALÍ VANDALOVÉ!
 

Když vandal šplhá dolů, už na něj strážníci čekají. Zjišťují že je to šestadvacetiletý Francouz. Výlet na sochu končí nasazenými pouty a policejní celou.
 

Odborníci vyčíslili škodu na sousoší na více jak 50 tisíc korun, pravděpodobně prý bude mnohem nákladnější. Sousoší je totiž originál z roku 1714 a ulámané části nelze slepovat.
 

Vzácné Sousoší se nestalo terčem vandalů poprvé. Naposledy před rokem a půl utrhl opilý Američan šavli soše Turka.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz