Zpravodajství

TO JE HRŮZA! Rakousko zasáhlo SNĚŽENÍ! V horách VYJELY PLUHY!

TO JE HRŮZA! Rakousko zasáhlo SNĚŽENÍ! V horách VYJELY PLUHY!
Zdroj: Oficiální zdroj

Po tropických vedrech přišlo o víkendu do Rakouska studené počasí. Ve vyšších polohách napadl sníh, v jiných částech země páchal škody vichr o rychlosti více než 100 kilometrů v hodině, píše v neděli webový portál deníku Kurier.

Studená fronta se přehnala v sobotu večer a v noci na neděli celým Rakouskem a zanechala po sobě značné škody. Vítr dosáhl síly bouře, místy s sebou přinesl i velké kroupy.
 

"Teplota v Tyrolsku a Vorarlbersku poklesla z pátku na sobotu skoro o 25 stupňů," uvedl rakouský meteorolog Clemens Teutsch.
 

PSALI JSME:

KOLAPS NA ZÉLANDĚ! Napadl první sníh od 70. let!
 

Studené počasí však nedorazilo jen na západ Rakouska, ale i na jeho východ, kde vichr dosahoval rychlosti 104 kilometrů v hodině. Podle meteorologů to je však jen dočasný stav, v následujících dnech se mají Rakušané dočkat alespoň částečně slunečných dní i vyšších teplot.
 

Už v neděli dopoledne zaznamenali sněžení v polohách od 1600 do 1800 metrů nad mořem, například v salcburském regionu Pinzgau. Sníh překvapil turisty v Kaprunu ve Vysokých Taurách, uvedla stanice ORF. Na osm desítek lidí uvízlo u přehradního jezera, které náleží do komplexu kaprunské vodní elektrárny, protože kvůli sněhu nevyjely autobusy.
 

Kvůli nečekané nadílce musela být uzavřena tzv. Grossglocknerská vysokohorská silnice, která spojuje rakouské spolkové země Salcbursko a Korutany. "Teď ještě pořád trochu sněží. Venku jsou dva sněžné pluhy, které všechno vyčistí," citoval deník zástupce správy horské silnice.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz