POŽÁR, PÁD A DĚSIVÁ SMRT dvou lidí v plamenech. Tak skončil let u Dražova
Zdroj: Mediafax
Aktualizováno
21:03, 28. 8. 2011
Tragicky skončil v neděli pád malého motorového letadla u Dražova na Karlovarsku. Agentuře Mediafax to sdělil mluvčí krajské záchranky Lukáš Hutta.
Inzerát
Inzerát
Dva lidé, tedy pilot a spolucestující, na místě uhořeli. "Jejich pohlaví a věk zatím neznáme," dodal Hutta.
Svědci uvedli, že letadlo začalo hořet ještě za letu ve vzduchu, pak se zřítilo k zemi. Zde stroj zcela zachvátily plameny, které zlikvidovali hasiči. Na místo vyjela záchranná služba, hasiči i policisté," doplnil policejní mluvčí Pavel Valenta.
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:
Podle prvotních informací by mělo jít o dospělé lidi, dítě či mladistvý by se v havarovaném stroji neměl nacházet. Co přesně se stalo, proč letadlo spadlo, není jasné. Kromě policie bude příčinu havárie zjišťovat i letecká inspekce.
Podle výsledků dosavadního vyšetřování šlo o malé sportovní letadlo, které okolo 16. hodiny vzlétlo z letiště v Karlových Varech. Kdo v něm seděl a zda je chyba na straně pilota, či stroje, ukáže až vyšetřování.
Naposledy spadlo malé sportovní letadlo na Karlovarsku letos v květnu, tehdy v něm zahynula pilotka. Událost se stala při mezinárodní akrobatické soutěži Karlovarský pohár.