Policistka ze severních Čech je podezřelá z prodeje drog, byla na ni uvalena vazba. Informace agentury Mediafax potvrdila v pátek mluvčí inspekce policie Radka Sandorová.
"V rámci akce Wilík bylo zahájené trestní stíhání mladé policistky ze severních Čech," upřesnila Sandorová. Podezřelá pracovala na policejním územním odboru Teplice od roku 2008. "Policistka je podezřelá ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," vypočetla mluvčí.
Obviněné policistce hrozí až pět let vězení.
V průběhu prověřování policistky bylo zjištěno, že v rámci své služební činnosti opakovaně, a to nejméně od dubna loňského roku, zneužívala policejní informační systémy. "Získané informace o probíhajících trestních řízeních a opatřeních činěných ze strany policie poskytovala kriminálně závadovým osobám a narkomanům," vysvětlila Sandorová.
Odměnou pak mladá žena přijímala úplatky jak ve formě finanční hotovosti, tak ve formě psychotropní látky pervitin. "Sama policistka je nejen uživatelkou drog, ale také drogy k prodeji nabízela dalším osobám," dodala mluvčí inspekce policie s tím, že podezřelá si na nákup nepovolených látek získávala finanční prostředky pomocí vlastní webové stránky, kde nabízela erotické služby.
Okresnímu státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelé policistky, státní zástupce jej akceptoval a proto soudce vzal obviněnou policistku do vazby.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz