Zpravodajství

BOMBOVÁ HROZBA! Policie evakuovala VŠECHNY obchodní domy IKEA v ČR! VIDEO

Policejní pyrotechnici se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin v pátek kontrolovali obchodní domy Ikea v celé České republice - na pražském sídlišti Černý Most a v pražském Zličíně, v Brně i v Ostravě.

Agenturu Mediafax o tom informoval Andor Sándor, expert na bezpečnost státu, a Karel Koubík, vedoucí skupiny expertíz z policejního prezidia.

Bezpečnostní prohlídky obchodních domů Ikea po celé České republice policie v pátek večer ukončila. Mimo nástražného výbušného systému v OD Ikea ve Zličíně již nic podobného neobjevila, řekla Mediafaxu mluvčí útvaru boje s organizovaným zločinem (ÚOOZ) Pavla Kopecká.

V obchodním domě Ikea v pražském Zličíně policisté podle mluvčí skončili s prohlídkami krátce před dvacátou hodinou. "V Brně a Ostravě skončily v devatenáct hodin a v půl osmé (večer)," dodala mluvčí s tím, že od soboty bude v obchodech zahájen normální provoz.

PODÍVEJTE SE PŘÍMO K IKEA V PRAZE VE ZLIČÍNĚ:


"Probíhá evakuace obchodního centra v Ostravě," řekla Mediafaxu policejní mluvčí Gabriela Holčáková. "V 17 hodin vyjela do brněnské Ikey speciální pořádková jednotka se psovody a psem cvičeným na vyhledávání výbušnin," řekla Mediafaxu policejní mluvčí Petra Vedrová. Dodala, že policisté nemají žádné poznatky, že by se v brněnském obchodě vyskytovaly nějaké výbušniny. "Akce má preventivní charakter, obchodní dům jsme nicméně začali vyklízet," řekla.Prohlídkám předcházel nález funkčního nástražného výbušného systému v odpadkovém koši v blízkosti obchodního domu Ikea na pražském Zličíně.

Zdroj: TV Nova


Podle Sándora jsou manévry policejních pyrotechniků pochopitelné. "Jestliže pachatel začne ve vytipovaném stejnojmenném obchodním řetězci pokládat výbušné systémy, pak je samozřejmé, že policie okamžitě reaguje s potřebnou prevencí. Tou jsou prohlídky daných objektů," vysvětloval expert na bezpečnost státu."Uposlechli jsme příkazu Policie České republiky a evakuovali jsme všechny čtyři obchodní domy Ikea v ČR. Po dnešních událostech dojde v našich obchodních domech zcela jistě k posílení bezpečnostních opatření,“ sdělil Mediafaxu mluvčí české pobočky společnosti Ikea Petr Chadraba.

Podle mluvčí pražské policie Evy Stulíkové pracovník bezpečnostní agentury podezřelý balíček nalezený v pražském Zličíně odnesl do kontejneru v nedalekém nákladovém prostoru obchodního domu a zavolal policii.

"Pyrotechnik nález prohlédl a zkonstatoval, že jde skutečně o nástražný výbušný systém, který vykazuje znaky možné iniciace. Na místě jej proto bezpečně zlikvidoval a převezl ke zkoumání," sdělila policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:

IKEA TERČEM BOMBOVÝCH ÚTOKŮ! Explodovaly domy v Nizozemsku, Belgii a Francii
 NAPSALI JSME:

Další exploze v IKEA. Mezi zákazníky jsou zranění...Nástražná výbušná zařízení v obchodních domech Ikea našli pyrotechnici letos v květnu ve třech evropských prodejnách - v nizozemském Eidhovenu, belgickém Gentu a francouzském městě Lommu. Podle expertů si všechna tato zařízení byla podobná.V Gentu dvě nálože explodovaly, v Eidhovenu vybuchlo jen zařízení nastražené v odpadkovém koši před obchodním domem.

Zdroj: TN.cz


V červnu pak explodovala nálož nastražená v oddělení kuchyňských potřeb v drážďanské pobočce Ikea. Výbuch zranil dva lidi.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz