Zpravodajství

PŘEVRATNÝ způsob léčby!? Virus dokáže ZABÍJET rakovinné buňky!

Kanadští vědci vytvořili virus, který po vstříknutí do krve dokáže vyhledávat po celém těle rakovinné buňky a zabíjet je! Podle výzkumníků se to podařilo vůbec poprvé.

Virus během experimentu na 23 pacientech napadal pouze nádorové buňky, přičemž do zdravé tkáně nezasahoval, píše se v časopise Nature. Vědci tvrdí, že jejich objev by jednoho dne mohl “opravdu změnit“ způsob léčby tohoto onemocnění.

Nápad je starý, metoda nová

Používání virů na ničení rakovinných buněk není nová myšlenka. Při předešlých pokusech však tyto viry bylo nutné vstříknout přímo do nádoru, aby je ještě před napadením nádorových buněk nezničil imunitní systém pacienta.

ČTĚTE TAKÉ:
ZÁZRAK?! Leukémie se dá porazit BĚHEM TŘÍ TÝDNŮ!


Vědci pro nejnovější pokusy modifikovali virus vakcíny, který je známý tím, že vědci z něj vyvinuli vakcínu proti neštovicím. Rozmnožování viru s označením JX-594 je závislé od chemického postupu, který je běžný pro některé druhy rakovinných buněk.

Virová infekce zastavila růst tumoru


Vědci ho vstříkli v různých dávkách do krve 23 pacientům s rakovinou, která zasáhla několik orgánů v jejich těle. Z osmi pacientů, kteří dostávali nejvyšší dávky, se virus u sedmi rozmnožoval v jejich nádorech, ne však ve zdravé tkáni.

U šesti pacientů virová infekce zastavila další nárůst nádoru, rakovinu však neuzdraví.Tito pacienti však dostali pouze jednu dávku viru při pokusu zaměřeném na otestování bezpečnosti viru.

Výzkum je zatím pouze na začátku

Profesor John Bell, vedoucí výzkumník z University of Ottawa, uvedl: “Toto je poprvé v historii medicíny, kdy se viry použité při léčbě lidí po nitrožilním podáním účelově rozmnožovaly v rakovinovém tkáni.“

Bell vysvětlil, že “intravenózní podání virů je pro léčbu rakoviny mimořádně důležité“, protože umožňuje zasahovat proti nádorovým buňkám rozšířenou po celém těle.

Bell přiznal, že zmíněný výzkum je stále teprve na začátku, ale na jeho obranu uvedl: “Věřím, že jednou viry a další biologické léčby opravdu změní náš přístup k léčení rakoviny.“


 

s využitím tvnoviny.sk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz