Zpravodajství

Palestinci zase poslali raketu na Izrael! Ten odpověděl leteckými útoky!

Ozbrojenci z palestinského pásma Gazy vystřelili na jižní Izrael další raketu. Židovský stát odpověděl leteckými nálety na místo v centrální části pásma Gazy, kde se údajně vyráběly zbraně, informuje v úterý agentura AFP s odvoláním na izraelskou armádu.

Palestinský útok nezpůsobil žádná zranění ani škody. Podle deníku Jerusalem Post byla odpálená raketa novým, modernějším typem, který v hlavici unese daleko větší množství trhaviny.

Zatím není známo, zda si izraelská odpověď vyžádala nějaké oběti.

ČTĚTE TAKÉ:
Izrael se k hranicím z roku 1967 nestáhne! Zopakoval Netanjahu...


Nejnovější útok z Gazy přišel v době klidu zbraní po srpnovém teroristickém útoku na letovisko Ejlat nedaleko hranice s Egyptem, kde zemřelo osm Izraelců. Na tento atentát Izraelci reagovali řadou náletů na Gazu, kde zemřelo 26 Palestinců. Palestinské ozbrojené skupiny pak odpálily desítky raket na izraelské území.

Konflikt Izraele s palestinským hnutím Hamas, které pásmo Gazy kontroluje, eskaloval v roce 2008 otevřeným vojenským střetem, kdy izraelská armáda odpověděla na provokace palestinských ozbrojenců operací Lité olovo. Třítýdenní válka si vyžádala tisíce lidských obětí na palestinské straně.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz