APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

PŘÍŠERNÁ POPRAVA! Saúdové USEKLI vrahovi hlavu ŠAVLÍ!

PŘÍŠERNÁ POPRAVA! Saúdové USEKLI vrahovi hlavu ŠAVLÍ!
Zdroj: Mediafax

Saúdové v úterý ve městě Abha popravili vraha. Setnuli ho šavlí, informuje agentura AFP.

Saúdský Arab Muhammad Abdalláh Kachtání byl odsouzen k smrti za to, že zastřelil v hádce svého přítele.


Saúdská Arábie, hlavní spojenec Američanů v arabském světě, je stát, kde jsou popravy setnutím běžné. Letos tam setnuli hlavy už 38 lidem.


Setnutí je v ropné zemi z Perského zálivu pokládáno za rychlou a humánní smrt. Lékaři však tvrdí, že v mozku zůstává okysličená krev, takže ještě mnoho vteřin po setnutí pracuje a zaznamenává bolest.


Šavle (s rovnou čepelí), kterou se popravuje, je v saúdském státním znaku i na státní vlajce.


Saúdská Arábie trestá smrtí nejen vraždy, ale například i odpadlictví od islámské víry. Trestní právo v této zemi zná kromě popravy setnutím také bičování za nevěru nebo useknutí ruky za krádež.


Saúdové často pro výstrahu vystavují bezhlavá těla popravených v ulicích měst. Zda tímto způsobem naložili s tělem Kachtáního, agentura AFP nesdělila.

Mediafax/tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz