Zpravodajství

TO SNAD NE! Uškrtil ženu PUNČOCHOU, potrestán ale NEBUDE! Vražda je PROMLČENA!

Vrchní soud v Praze v úterý zastavil trestní stíhání již odsouzeného vraha Jiřího Kutnera. Vražda ženy, kterou v Ústí nad Labem spáchal před 17 lety, je podle soudu již promlčena a proto nemůže být potrestán.

Padesátiletý Kutner si za jinou vraždu už odpykává výjimečný 23letý trest vězení. Z neobjasněné vraždy ženy v ústeckém bytě v roce 1994 byl loni usvědčen na základě plošných testů DNA provedených mezi odsouzenými ve věznicích.


Zavražděná žena byla objevena v červnu 1994 ve svém bytě v centru města, kde ji vrah uškrtil punčochovými kalhotami. Z bytu se ztratila hudební věž za 2660 korun a drobné šperky. Pátrání po vrahovi bylo dlouho bezvýsledné. Pomohl až odběr vzorků DNA u vězňů z věznice ve Valdicích, kde pobývá Kutner od roku 2000 za vraždu své babičky. Porovnání vzorků se stopami z trika zavražděné ukázalo právě na něj.


Kutner vinu nikdy nepřiznal, v přípravném řízení odmítl vypovídat a u soudu tvrdil, že ženu neznal a v jejím bytě nebyl. Skutečnost, že se na triku zavražděné ocitly jeho stopy DNA, Kutner nekomentoval.


Ústecký krajský soud Kutnera letos v červnu uznal vinným a vyměřil mu 13letý trest vězení.


Předsedkyně odvolacího senátu Jaroslava Maternová se při vyhlašování verdiktu netajila kritikou rozsudku krajského soudu i postupu státního zástupce, který nepodal odvolání. Pokud by se totiž odvolal, nedošlo by k promlčení vraždy a Kutnera mohl soud ve vězení umístit na doživotí.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz