Zpravodajství

Hlavní hygienik Vít má zase PROBLÉMY! Vyšetřuje ho policie!

Policie zahájila úkony trestního řízení v případu hlavního hygienika Michaela Víta, který měl manipulovat výběrové řízení na strategické poradenství pro ministerstvo zdravotnictví. Věc policie řeší pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele, sdělil Mediafaxu státní zástupce Tomáš Bláha.

Případem se státní zastupitelství zabývá od dubna, kdy na Víta podala trestní oznámení organizace Transparency International. Podle ní se výběrové řízení na poradenské služby vůbec nekonalo, zakázku získal bývalý poslanec za ODS Otakar Vychodil. "K případu se zatím vyjadřovat nebudeme," řekla Dagmar Bednarčíková z tiskového odboru policejního prezidia.

Vychodil si podle dřívějších informací TV Nova přišel na několik milionů korun. Jeho spolupráce s ministerstvem trvala od roku 2003.

Podívejte se na reportáž TV Nova pod titulkem článku.

Poslanec měl například za mediální rady k očkování dostat téměř šedesát tisíc, přestože má ministerstvo vlastní odbor. Za další poradenství si pak měsíčně účtoval 140 tisíc korun. Na ministerstvu měla navíc stejnou problematiku na starosti Vychodilova partnerka.

ČTĚTE TAKÉ:

Vít v problémech! Podezření z korupce na ministerstvu

Podle informací TV Nova měl Vychodil ve výběrovém řízení předem jasné vítězství už tím, že v konkurzu proti němu stáli jen podnikatel Radek Lanč a firma TEM INVEST, navzájem propojení při podnikání ve stavebnictví a nemovitostech.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger kvůli případu nařídil audit, ten ale nepotvrdil, že by se Vít něčeho vědomě dopustil. Za administrativní chyby jej potrestal jen tím, že mu odebral na čtvrt roku osobní ohodnocení.

Vítovi nyní za trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele hrozí až deset let za mřížemi.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz