Zpravodajství

ČEZ už má nového ŘEDITELE! Martina Romana nahradil Daniel Beneš!

ČEZ už má nového ŘEDITELE! Martina Romana nahradil Daniel Beneš!
Daniel Beneš (ČEZ) Zdroj: Mediafax

Daniel Beneš nahradil Marina Romana a stal se předsedou představenstva a generálním ředitelem ČEZ. Informoval o tom ve čtvrtek mluvčí ČEZu, Ladislav Kříž.

"Představenstvo ČEZ zvolilo předsedou představenstva Daniela Beneše, dosavadního místopředsedu a výkonného ředitele ČEZ. Nahradí tak rezignujícího Martina Romana. Zároveň se Daniel Beneš stal generálním ředitelem ČEZ. Dozorčí rada ČEZ dnes zároveň kooptovala Martina Romana členem dozorčí rady a zvolila svým předsedou,“ uvedl Kříž.

Podívejte se na reportáž:

"Po téměř osmi letech nejnáročnější části své kariéry jsem se rozhodl pro změnu a odejít z funkce generálního ředitele ČEZ. Během těch osmi let se ČEZ stal úspěšnou mezinárodni firmou, přinesl státu na daních a dividendách 237 miliard korun a hodnota státního podílu ve společnosti vzrostla o více než 230 miliard korun,“ uvedl Martin Roman.

ČTĚTE TAKÉ:

Roman končí v čele ČEZu! Teplé místečko mu ale zůstane...

"Osm let je optimální čas pro funkční období šéfa velké společnosti a je logickým krokem předat žezlo svému nástupci. Ostatně již před čtyřmi roky, když vznikla pozice výkonného ředitele a rozhodli jsme se pro obvyklý model velkých západoevropských firem, jsme toto předpokládali. Daniel Beneš se postupně se svým týmem divizních ředitelů vypracoval natolik, že má všechny zkušenosti a schopnosti potřebné pro úspěšné řízení společnosti ČEZ,“ dodal Roman.

"Nejprve bych chtěl poděkovat Martinu Romanovi, že jsem měl šanci spolupracovat s ním na tom, že se ČEZ stal nejúspěšnější evropskou energetikou a má dnes lepší rating a vyšší tržní kapitalizaci než RWE a vyšší zisk za 1.pololetí než E.ON. Věřím, že důvěru vlastníků a dozorčí rady nezklamu a bude se mi dařit vést společnost i nadále tak, aby prosperovala, přinášela dobré výnosy státu i ostatním vlastníkům a zajišťovala spolehlivou dodávku elektřiny a plynu milionům zákazníků v České republice i v zahraničí,“ uvedl nový generální ředitel ČEZu Daniel Beneš.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz