Zpravodajství

Strauss-Kahn promluvil! Sex s pokojskou přiznal! Rozhodně ji nebil!

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn v rozhovoru, který v neděli vysílala francouzská televize TF1, přiznal sex s pokojskou, popíral však, že by ji znásilnil nebo se o to pokoušel.

Dvaašedesátiletý Strauss-Kahn řekl, že zklamal svoji manželku i francouzský národ a že nebude kandidovat na prezidenta, jak plánoval. Odmítl ale obvinění ze znásilnění dvou žen.

Strauss-Kahn promluvil na veřejnosti poprvé od chvíle, kdy se vrátil do Francie ze Spojených států. Rozhovor pro televizi TF 1 s ním vedla přítelkyně jeho manželky Claire Chazalová.

Francouzský socialista přiznal, že měl sex v newyorském hotelu s pokojskou Nafissatou Diallovou, která ho obvinila ze znásilnění. Ujistil však, že se nedopustil násilí, pouze "morálně selhal".

"To, co bylo v hotelu, nebylo násilí, omezování svobody, nebyl to kriminální akt," pravil Strauss-Kahn, když se ho Chazalová ptala, co se 14. května stalo v jeho newyorském pokoji.

Americká policie Strausse-Kahna zadržela hned poté, co ho pokojská obvinila. Francouz putoval do vazby, později byl propuštěn do domácího vězení. Týdny nesměl opustit Ameriku.

Žalobu za znásilnění proti Straussi-Kahnovi newyorská prokuratura stáhla. Avšak pokojská Diallová, původen z africké Guineje ho ještě žaluje u civilního soudu za napadení a žádá odstupné.

Strauss-Kahn popíral v rozhovoru v TF1 také druhé obvinění ze znásilnění, které proti němu vznesla dcera rodinného přítele Tristane Banonová. Strauss-Kahn se ji prý snažil znásilnit v pařížském bytě v roce 2003. Prominentní finančník neřekl, zda s ní měl sex. "Ptali se mě jako svědka. Řekl jsem pravdu, že na tom setkání nebyla žádná agrese, žádné násilí, víc neřeknu."

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz