Zpravodajství

ZAVRAŽDĚNÁ Monyová: Známe pravdu. RODINA POPRVÉ PROMLUVILA!

Simonu Monyovou ubodal její manžel. Tato zpráva vzbudila velkou pozornost veřejnosti už na počátku srpna, kdy se tragédie v Brně odehrála. Od té doby vyšlo bezpočet článků, dokonce už i dvě knihy. Ale rodina zavražděné spisovatelky promluvila až nyní!

Ke všem zprávám (neřkuli ke knihám, které o ní vyšly) se oba starší synové i bratr Simony staví dost negativně, prý obraz jejich mamky dost zkreslují. Chystají tedy vlastní knihu vzpomínek: "Pokud nebudeme mluvit my, udělá to někdo jiný a budou to polopravdy a výmysly,“ řekli ve velkém rozhovoru pro MF Dnes. Dokonce tvrdí, že autor jedné z knih, Richard Sacher, který se prohlašuje za velkého Simonina přítele, jí v životě viděl maximálně tak čtyřikrát!

Nejbližší rodina Monyové, to je její bratr Gustav Urbánek, jeho žena Pavla a jejich děti, dva synové Monyové z prvního manželství, už ženatý Michal a Dominik, a nejmladší Šimon, který šel letos teprve do první třídy ( o jeho opatrovnictví, protože mámu má mrtvou a otce ve vězení, zažádal bratr Gustav s rodinou). V rozhovoru hovořili tři muži, bratr a dva starší synové…

ČTĚTE TAKÉ:

Zavražděná spisovatelka Monyová: Smrt si PŘEDPOVĚDĚLA v knihách?

A rozhovor také odpovídá na dvě základní otázky, o nichž se ustavičně spekuluje. První a nejdůležitější je, jak je možné, že manžel Monyové a nakonec i její vrah, Boris Ingr, jí mohl dlouhých devět let bít, týrat, deptat a dokonce znásilňovat a rodina proti tomu nic nepodnikla. "Dlouho jsme tušili, že se s manželem hádají a že je Boris prudší povaha. Ale zbytek Simona devět let neuvěřitelně odhodlaně tajila i před nejbližšími,“ vysvětluje bratr. Nakonec to ale prasklo: "Když jsem viděl, jak je dobitá, tak jsem na ní zatlačil, ať řekne, co se stalo. Nakonec mi popsala, že ji Boris zmlátil. Měla v obličeji modráky, neslyšela na ucho a trpěla závratěmi. Přede mnou to asi tajila, protože se bála, že bych mu taky něco udělal, aby si zkusil, jaké to je. Simona něco takového nechtěla kvůli klukům,“ pokračoval Urbánek ve vysvětlování, jak jí Ingr držel pod krkem a jako rukojmí používal jejich společného syna, malého Šimona.

Druhá otázka, o níž jsme dosud také jen spekulovali, je, proč se Monyová v onen osudný večer vrátila do svého domu, i když už dobře věděla, čeho je její manžel schopen. Bylo to pro směnku na deset milionů, kterou přiměla Borise podepsat, aby se chránila před jeho ustavičnými finančními nároky. Rodina poznamenává, že do něj za léta soužití nastrkala dobře vydělávající spisovatelka mnohem více! A jak se vůbec Ingr do domu dostal, když už byli v rozvodovém řízení? Opět použil malého Šimona jako živý štít. A Simona, která se chystala k přátelům na grilovačku, když uviděla světlo ve své ložnici, vrátila se, zřejmě se bála o tu směnku. A tam ji potkala smrt! "Teď už je to trumf kluků. Kdyby po nich Boris něco chtěl, tak ji uplatní,“ řekl ke směnce bratr Gustav.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz