Zpravodajství

IKEA V OHROŽENÍ: Vydírají ji TERORISTÉ! Chtějí peníze...

IKEA V OHROŽENÍ: Vydírají ji TERORISTÉ! Chtějí peníze...
Zdroj: TN.cz

Skupina vyděračů terorizuje obchodní domy IKEA po celé Evropě. Už v pěti evropských zemích dokonce vyděrači do nákupních center nastražili bomby. Teroristé po švédské nábytkářské firmě požadují šest milionů eur (téměř 147 milionů korun), informuje server francouzského listu Le Parisien. Jednu z náloží nastražili i v obchodě na pražském Zličíně.

IKEA je terčem vandalských a bombových útoků od května. Nálože se zatím objevily ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Německu a České republice. Ředitelství řetězce ve Stockholmu dostalo ultimátum na zaplacení výkupného 2. září – v den, kdy byla v odpadkovém koši u prodejny na Zličíně nalezená časovaná nálož. Peníze měla IKEA zaplatit do minulého pátku 16. září.

PODÍVEJTE SE
Obchoďáky IKEA museli evakuovat. Na Zličíně byla bomba

V případě, že tak neučiní, vyděrači vyhrožovali tím, že v některém z obchodů nechají vybuchnout bombu.

Evropští policisté jsou vyděračům na stopě. Jejich totožnost zatím neznají, zdá se ale, že alespoň část z nich pochází z Polska. "Více indicií nás zavedlo do Polska, kde se může nacházet část skupiny pachatelů," řekl pro francouzský list zdroj blízký vyšetřování. "Jsou velmi pohybliví a neváhají urazit několik tisíc kilometrů, aby nastražili nálože a zametli za sebou stopy," dodal zdroj.

Na přelomu května a června vybuchly malé bomby v obchodech IKEA v belgickém Gentu, francouzském Lille, v nizozemském Eindhovenu a v saských Drážďanech. V Drážďanech byli dva zákazníci zraněni.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz