Zpravodajství

SVŮDNÍK STRAUSS-KAHN PROMLUVIL ve francouzské televizi!

Patnáctiminutový rozhovor s bývalým ředitelem Mezinárodního měnového fondu Dominiquem Straussem-Kahnem na televizním kanálu TF1 sledovalo v neděli večer přes 13 milionů diváků. Informuje o tom v pondělí server francouzského listu Le Figaro.

Mezi 20:09 a 20:33 SELČ, kdy Strauss-Kahn vysvětloval dvojí obvinění z pokusu o znásilnění, mělo TF1 zapnutou 13 446 000 lidí. To představuje 47 procent Francouzů, kteří se v tu dobu dívali na televizi, uvedl institut Médiamétrie.

Zpověď dvaašedesátiletého socialistického politika a ještě nedávno největšího favorita prezidentských voleb tak stanovila nový letošní divácký rekord.

Na celý nedělní pořad 20 Heures, v němž se Strauss-Kahn objevil, se podívalo 12 464 000 Francouzů (44,5 procenta diváků). Pořad se tak stal nejsledovanějším od 7. listopadu 2005, kdy ve Francii vrcholily pouliční nepokoje.

PSALI JSME:

Strauss-Kahn se může radovat. ŽALOBCE STÁHNUL OBVINĚNÍ!

Strauss-Kahn v neděli hovořil o obviněních z pokusu o znásilnění, které proti němu vznesly pokojská newyorského hotelu Nafissatou Diallová a francouzská novinářka Tristane Banonová. Ekonom přiznal, že měl s Diallovou sex, odmítl ale, že by ji k němu donutil násilím.

Strauss-Kahn v rozhovoru v TF1 také popřel druhé obvinění ze znásilnění, které proti němu vznesla dcera rodinného přítele Tristane Banonová. Strauss-Kahn se ji prý snažil znásilnit v pařížském bytě v roce 2003. Prominentní finančník neřekl, zda s ní měl sex.

"Ptali se mě jako svědka. Řekl jsem pravdu, že na tom setkání nebyla žádná agrese, žádné násilí, víc neřeknu," uvedl Strauss-Kahn s tím, že zklamal svou manželku a francouzský národ a že nebude kandidovat na prezidenta, jak plánoval.

PSALI JSME:

Francouzská policie vyslýchala chlípníka Strausse-Kahna!

Americká policie Strausse-Kahna zadržela v polovině května hned poté, co ho pokojská newyorského hotelu Sofitel obvinila. Francouz putoval do vazby, později byl propuštěn do domácího vězení. Týdny nesměl opustit Spojené státy.

Žalobu za znásilnění proti Straussi-Kahnovi newyorská prokuratura stáhla. Avšak pokojská Diallová, původem z africké Guineje, ho ještě žaluje u civilního soudu za napadení a žádá odstupné.

Strauss-Kahn promluvil na veřejnosti poprvé od chvíle, kdy se vrátil z USA do Francie. Rozhovor pro televizi TF 1 s ním vedla přítelkyně jeho manželky Claire Chazalová.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz