Zpravodajství

Za JÍZDNÉ ZDARMA ZAPLATÍ v Praze od února i MALÉ DĚTI!

Za JÍZDNÉ ZDARMA ZAPLATÍ v Praze od února i MALÉ DĚTI!
Zdroj: Mediafax

Aplikaci Jízdné zdarma, jejíž nahrání na průkazku Opencard stojí 120 korun, budou muset mít od 1. února příštího roku nově i děti ve věku od šesti do deseti let. Mluvčí projektu Opencard a ROPID se ve čtvrtečním společném prohlášení dušují, že změna je známá od začátku července.

"O konkrétních podmínkách bezplatné přepravy jsme otevřeně informovali ve všech propagačních materiálech. Odmítáme proto současné tvrzení o nekalé reklamě, zmiňované v médiích," uvedl mluvčí projektu Opencard Martin Opatrný.
 

"S ohledem na postupný přechod na elektronické jízdné a také kvůli potřebné evidenci počtu poskytnutých slev je logické, že většina slev se váže na vlastnictví Opencard," připojil se Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.
 

Opatrný společně s mluvčí ROPID Filipem Drápalem připomněli, že děti ve věku od 6 do 10 let čeká od 1. února příštího roku změna a jejich podmínky pro využívání bezplatné přepravy se sjednotí s těmi, kterým je 10 až 15 let. Úprava je podle nich zakotvená už v Tarifu Pražské integrované dopravy, který platí od letošního 1. července.
 

"Elektronické karty Prahy mohou sloužit všem, bez ohledu na jejich věk. Zejména děti a senioři pak mohou s Opencard využívat PID s výraznými slevami nebo dokonce zdarma. Stačí jen pořízení aplikace Jízdné zdarma za manipulační poplatek 120 korun," stojí v prohlášení mluvčích Opencard a ROPID.
 

120korunový poplatek a nutnost mít Opencard u dětí od 6 do 10 let zmínilo čtvrteční vydání Mladé fronty Dnes. Dosud jim stačí k prokázání nároku na bezplatnou jízdu papírová průkazka s fotografií.
 

S nabídkou jízdného zdarma pro děti do 15 let šla v roce 2010 do boje o pražský magistrát ODS. Praktikami pražského dopravního podniku se přitom už zabývá Česká obchodní inspekce (ČOI).
 

"Dopravní podnik neinformuje spotřebitele tak, jak by měl, takže se dopouští nekalé obchodní praktiky," řekla televizi Nova zástupkyně ředitele ČOI pro Prahu a střední Čechy Šárka Balková. "Dopravní podnik nesouhlasí se závěry uvedené v protokolu ČOI a podal námitky," reagovala mluvčí dopravce Ilona Vysoudilová.
 

Správní řízení by mohlo být pravomocně uzavřeno do konce roku a Dopravní podnik by mohl dostat pokutu až pět milionů korun, uvedla televize.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz