Policii se podařilo zadržet pachatele, kteří v Olomouci zaútočili na železnici. Mladík hodil na koleje betonový obrubník. Útoky na železnici se množí a ohrožují bezpečnost cestujících.
Mladíkovi z Olomouce hrozí obvinění z trestného činu obecného ohrožení. Pokud ho soud uzná vinným, může ve vězení strávit až osm let.
Olomoucký případ není jediný.
Totožnost šílence, který v Karlových Varech pověsil na troleje nad rychlíkovou trať celou televizi, kus vysavače a nedávno dal na koleje dokonce dětské kočárky, zatím nikdo nezná. Tam ale maniak útočí v opuštěných lokalitách.
Jen za poslední půl rok policie po celé republice vyšetřuje více než deset podobných případů.
Podívejte se na reportáž TV Nova
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz