Zpravodajství

ATENTÁT NA EXPREZIDENTA! Pákistánec zaútočil v Kábulu

Atentátník, který zabil bývalého afghánského prezidenta a předsedu mírové rady Burhánuddína Rabbáního, byl Pákistánec. Informuje o tom v neděli agentura AFP s odvoláním na kancelář prezidenta Hamída Karzaího.

Podle prohlášení prezidentské kanceláře byl útok na Rabbáního plánován v pákistánském městě Kvéta a sebevražedný atentátník byl občan Pákistánu. "Útočník žil v Čamanu, pohraničním městě poblíž Kvéty," uvádí se v prohlášení.

Burhánuddí Rabbání, předseda afghánské mírové rady, zahynul 20. září v Kábulu při výbuchu nálože, kterou měl útočník schovanou v turbanu.

ČTĚTE TAKÉ:

V Berlíně HROZIL BOMBOVÝ ATENTÁT!

IKEA V OHROŽENÍ: Vydírají ji TERORISTÉ! Chtějí peníze...

Atentátník zaútočil přímo v Rabbáního domě ve střežené diplomatické zóně nedaleko amerického velvyslanectví. Dovnitř se spolu s komplici dostal v doprovodu Rabbáního zástupce, který skupinu považoval za vyjednávače Talibanu. Útočníci tvrdili, že mají pro Rabbáního "mimořádný vzkaz".

Afghánská vláda bezvýsledně usiluje o zahájení vyjednání s Talibanem. Prezidentův mluvčí v neděli uvedl, že prezident vypracovává novou mírovou strategii a už brzy prozradí další kroky.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz