Zpravodajství

Jeskyně OBŘÍCH KRYSTALŮ. Je nádherná ale SMRTELNĚ nebezpečná! Máme video!

Mexická jeskyně Naica obsahuje nejkrásnější a největší krystaly na světě. Jen tak se do ní ale nepodíváte. Teplota se zde totiž blíží 60 stupňům a vládne tu stoprocentní vlhkost. Bez ochranného ochlazujícího obleku byste se v ní během pár minut jednoduše uvařili.

Jeskyni, která vypadá trochu jako planeta Krypton, ze které pocházel Superman, objevili úplnou náhodou v roce 2000 ohromení horníci ze stříbrných dolů v pohoří Naica. Naskytl se jim pohled jako ze snu šíleného mineraloga.
 

PODÍVEJTE SE TAKÉ:

UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY! Podívejte se na dechberoucí MLÉČNOU DRÁHU
 

V jeskyni se nacházejí úchvatné gigantické sádrovcové krystaly větší než rodinné domy. Některé měří přes deset metrů a díky lomu světla hrají všemi barvami.
 

Bez speciálního chladícího skafandru a masky sem ale není radno vstupovat. Jeden horník si tu chtěl tajně nakrást cenné minerály a našli ho druhý den uvařeného.
 

Proto vevnitř mohlo tuhle neskutečnou krásu obdivovat dosud jen pár vyvolených a návštěvníci, kteří si mohou krystaly krátce prohlédnout ze speciální prosklené kukaně, musí nejdříve projít přísnou zdravotní prohlídkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz